Запорізькі аудитори провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм відділом освіти молоді та спорту  Приазовської райдержадміністрації

Запорізькі аудитори провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм відділом освіти молоді та спорту Приазовської райдержадміністрації

Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм відділом освіти, молоді та спорту Приазовської районної державної адміністрації за період з 01.01.2017 по 30.06.2019 року.

У ході заходу державного фінансового контролю аудитори встановили неефективне та нераціональне витрачання фінансових ресурсів, що не сприяло виконанню завдань, передбачених бюджетними програмами, та отриманню очікуваних результатів.

Так, зокрема, недостатній контроль за проведенням претензійно-позовної роботи може обернутися втратою можливості повернути зайво сплачені ще у 2012-2015 роках бюджетні кошти у сумі 664 тис. грн за послуги теплопостачання. І це при тому, що у відділі працював фахівець-юрист.

У аудиторів виникло багато запитань стосовно повноцінного збалансованого дитячого харчування в школах. Встановлена Приазовською райдержадміністрацією денна вартість харчування одного учня не відповідає сьогоденню. Зокрема, протягом чотирьох років вона була незмінною –
15 гривень на одного учня. Виникає логічне питання – чи можна нагодувати дитину повноцінним обідом на 15 гривень? Беручи до уваги лише індекс інфляції (не враховуючи постійну тенденцію до зростання цін на продукти) на харчування дітей не було спрямовано коштів районного бюджету понад
740 тис. гривень.

Тут слід зауважити, що з метою забезпечення повноцінним харчуванням дітей Приазовською райдержадміністрацією запропоновано закладам освіти використовувати продукти харчування, вирощені на виділених їм земельних ділянках. Проте навчальні заклади вирощуванням овочів для шкільних їдалень не займались, а землі передали у платне використання фермерським господарствам. Останні перераховували кошти за користування землею, але й вони не йшли на придбання продуктів харчування для школярів. Виручені за 2017-2019 кошти у сумі 1,2 млн грн освітяни витратили на інші цілі, на їх думку, більш нагальні, ніж харчування дітей.

Аудитори також встановили завищення посадових окладів на
30,4 тис. грн; зайве витрачання 17 тис. грн коштів субвенції на оплату праці за завищеними ставками; відсутність первинних документів на суму майже 11 тис. грн при відшкодуванні витрат на відрядження.

За результатами аудиторського дослідження надано низку рекомендацій, що мають на меті покращення фінансового стану та ефективності фінансово-господарської діяльності відділу освіти молоді та спорту Приазовської райдержадміністрації.

 

Прес-служба управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області