Запоріжці у Відні танцювали на балу і укріплювали ділові зв’язки

Запоріжці у Відні танцювали на балу і укріплювали ділові зв’язки

Українські говірка, музика, спів, вишивка на святковому вбранні   –  натхненний національний колорит  віденського балу, що відбувся у  історичному палаці Форстель в австрійській столиці,   закружив у танку  понад 800 учасників із різних країн світу.  Серед них – чимало запоріжців: представників місцевого самоврядування, медій, бізнесових кіл.

 

У палаці Форстель у центрі Відня пройшов 5-й ювілейний Український благодійний бал. Його організатори з  Товариства української молоді в Австрії (ТУМА) мали на меті зібрати якомога більше коштів для оплати навчання  дітей із малозабезпечених родин з України у Львівському українському католицькому університеті. Відкривала бал солістка Національної опери України, заслужена артистка України Суcанна Чахоян. Також вона заспівала європейську класику разом із басом Віденської державної опери Петером Кельнером. Дебютанти танцювали віденський вальс під мелодію пісні «Тримай», яку наживо виконувала популярна українська співачка Христина Соловій. Сукні для дебютанток пошила студія української дизайнерки Оксани Полонець з Києва. Вишукані бальні вбрання органічно прикрашали традиційні українські вишивки.

Уже втретє на Український бал у Відні завітав Олег Скрипка, який виконав українську народу пісню «Ніч яка місячна» в симфонічному аранжуванні. Беззаперечною ‘родзинкою’ програми став також виступ віртуоза-скрипаля, фіналіста програми «Україна має талант» Олександра Божика. На балу публіку розважав своїми мелодіями австрійський оркестр Ziehrer Hofball, який добре розуміється на бальних традиціях і не один раз супроводжував віденські бали.

 Український віденський бал має на меті стати містком культурної дипломатії між Україною та Австрією і таким чином популяризувати українську культури серед австрійців та іноземців, стверджують його організатори. Спеціально ба бал до Відня прибули представники  української діаспори з різних країн світу. Завітав і нащадок останнього гетьмана України Кирила Розумовського – Ґреґор Розумовський. Він із задоволенням спілкувався з учасниками заходу. Розповів, що українське громадянство  є для нього бажаним. На жаль, українською йому доводиться мало спілкуватись, але він  ретельно зберігає  наші традиції, зокрема, полюбляє  свята – Різдво і Великдень. Сам готує сирний калач, да такий, що кращого у світі не знайти. А найліпше йому вдається борщ.

 В рамках заходу відбулося чимало знакових подій і зустрічей. Зокрема,  представники  запорізької делегації взяли участь у зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Австрії Олександром Щербою. Перший заступник голови Запорізької облради Єгор Семенков і депутат облради Юрій Ружин обговорили з ним широке коло питань про налагодження  ділових і культурних контактів між австрійською  і запорізькою  громадами. Олександр Щерба запросив запорізьких посадовців і бізнесменів презентувати можливості місцевих виробників товарів і послуг на Австрійсько-українському бізнес-форумі. Його планують провести у червні.

 Ініціатором і організатором участі  запоріжців у цьому заході виступив Олександр Павлов, керівник Агентства Регіональних Ініціатив у Запоріжжі.

  • Наше агентство вже кілька років поспіль організовує виїзди регіональних журналістів на масштабні міжнародні події,- розказав Олександр.- Ми робимо також серію документальних фільмів про країни ЄС спільно із запорізьким каналом TV 5. Торік знімали в Австрії. У процесі зйомок зав’язалися хороші відносини з Товариством української молоді в Австрії. Тому ми не могли пройти повз такого грандіозного заходу, як Український бал у Відні, яке друзі з TУMA проводять уже п’ятий рік поспіль. І організували поїздку на бал учасників із Запоріжжя, Києва, Херсона. Наше агентство стало медіа партнером події. Також ми привезли до Відня вісім журналістів і створили їм умови для ефективної роботи. Ідея балу мені особисто дуже імпонує. Україна стрімко рухається вперед, не дивлячись на всі виклики і труднощі. І як би не звучали обивательські вигуки в стилі «бенкет під час чуми», те, що зробили молоді українці у Відні, – це перемога! Український бал – вагомий крок до консолідації українського суспільства і до розуміння того, що українці вже давно стали органічною частиною мультикультурної європейської спільності. Я щиро вдячний всім, хто підтримав проект. Моїм друзям і добрим знайомим, які  приїхали в нашій групі в якості учасників балу. Колегам – журналістам, які привезли з Відня багато відмінних сюжетів. Посольству України в Австрії і особисто Послу Олександру Васильовичу Щербі, з яким ми подружилися ще під час роботи над фільмом. Моїм австрійським друзям. Обіцяю: будемо продовжувати подібні проекти.

Після події нам вдалося поспілкуватися з однією з  її організаторів  – прес-атташе  Українського віденського балу Лідією Акришорою.

– Товариство української молоді у Австрії – громадська, молодіжна, неполітична та позаконфесійна організація, заснована небайдужими українцями у Відні у 2010 році. Нашою візією  є об’єднання української громади за межами Батьківщини. Серед інших до спектру завдань, які ставить перед собою Товариство – інформаційна підтримка українців у Австрії, реалізація проектів у сферах освіти та культури, допомога в інтеграції українців у європейське суспільство, а також організація благодійних акцій., – розказала пані Лідія.- ТУМА – це насамперед креативна команда людей, які готові працювати та втілювати в життя цікаві ідеї та проекти. Запорукою нашого успіху є відкритість до нового, оптимізм, відшукування талантів у кожному з нас та взаємна підтримка під час творчого процесу.

 

  • Розкажіть про взаємодію із Агентством регіонального розвитку у ході підготовки до заходу. Чи маєте плани на подальшу співпрацю із Запоріжжям?
  • Ми спробували таку співпрацю вперше через голову агентства пана Олександра Павлова у медійній формі. Адже на бал завітали журналісти зі Сходу та висвітлювали подію у своїх ЗМІ. Зацікавлені у подальшій подібній співпраці та прагнемо мати побільше гостей із Запоріжжя. 

 

– Цікава тема благодійництва. Як витрачаються благодійні кошти, зібрані на балах? І щодо освіти  дітей із малозабезпечених  українських родин у католицькому університеті, чи можуть діти із Запоріжжя сподіватись на таку стипендію? Що треба для цього зробити?

– Всі попередні роки ми свідомо обирали дитячі будинки в двох регіонах України, якими не опікується держава, і які мають дуже скрутне становище. Обирали їх через особисті контакти, щоб точно мати інформацію, що їм дійсно конче потрібна допомога. Потім зверталися до них із запитом, що їм потрібно. Вони надавали нам список необхідного, і ми особисто все закуповували. За потреби надам вам вичерпні  вам звіти по благодійності за всі попередні роки. Цього року всі кошти з благодійної лотереї підуть на стипендії для дітей з малозабезпечних сімей на отримання навчання в УКУ. До слова,  якщо ви знаєте, що у Запорізькій області є дитячий будинок, який перебуває у жахливому стані, і йому потрібна допомога, ви можете його порадити. І ми можемо розглянути співпрацю наступного року, залежно від наших можливостей.