У Школі молодого патріота переглянули документального фільму «Січ»

У Школі молодого патріота переглянули документального фільму «Січ»

 В обласній бібліотеці для юнацтва відбувся перегляд і обговорення документального фільму «Січ»(виробництво «Радіо Свобода»).

 Модератор зустрічі-головний герой фільму В`ячеслав Зайцев, етнічний росіянин, історик, боєць 79 десантної бригади, кіборг, нині депутат міської ради, співробітник Національного заповідника Хортиця. Він з задоволенням згодився стати спікером на заході школи молодого патріота «Я так думаю» для студентів Запорізького металургійного коледжу ЗНУ, бажаючих.

 Головні питання, які ставить автор : «Чому тоді, навесні 2014 запорожці змогли зупинити «русский мир»? Чому я пішов на фронт? За що ми воюємо?»

 Прості питання, і, водночас, складні.

 А відповіді-однозначні і зрозумілі:

 «Воюємо за свою сім`ю, за землю. Щоб ті, хто йде за нами, жили у мирі, навчалися і творили. Воюємо, бо знаємо, хто жив на цій землі і за що боровся.»

 Цей фільм також про Хортицю, її історію, її особливу ауру.

Серед героїв фільму брати Ігор та Валерій Прозапас, ті , які зупиняли «русский мир» в «яичное воскресенье», а потім пішли добровольцями на фронт; Віктор Кривоносов, також доброволець, нині співробітник Музею Революції Гідності у Києві.

 Ігоря Прозапас уже немає з нами, але звучать його слова з екрану «Дух надає сили м`язам і ти відчуваєш сили йти вперед…Ми, солдати-імунна система країни..».

  « Мир ми вам збережемо, за це й воюємо»,-говорить В`ячеслав білявому хлопчині, джурі на ім`я Лис,-«з Хортиці легше розгледіти майбутнє, тут відчуваєш : ми є! І ми на варті!»

 Слухаєш і віриш. Що так повинно і так буде завжди: споконвічна Хортиця з найстарішими на Землі святилищами, тисячолітніми бовванами, могутнім Дніпром і високим ясним небом.

 Для нас, для всіх, на нашій, мирній землі.

 І добре, що у залі молодь, і що вони так уважно слухають. Тому що «На цій планеті немає вакууму, і якщо ми не будемо його заповнювати, його заповнить «русский мир».

Лариса Головко