Прошу слова! Українці Німеччини вимагають належної реакції від української влади і суспільства на провокацію київських випускників

Прошу слова! Українці Німеччини вимагають належної реакції від української влади і суспільства на провокацію київських випускників

В мережі появилося відео від випускників Київської школи №90, які щойно здали ЗНО. В цьому відео абітурієнти висловлюють свою ненависть до української історії, до кримських татар, ставлення до Криму як частину РФ, а також ненависть до законів України щодо здачі екзаменів. Усі особи розмовляли лише мовою ворога.

Відео можна переглянути за посиланням:

https://www.facebook.com/100004111636825/videos/1742819542531750/UzpfSTEwMDAwMjY3MzEzODg5MjozMDI4MDcxMjkwNjI1Mjc5/?id=100002673138892

 

Представники громадської організації з Німеччини  «Український Форум (Ukraine Forum e.V.)» написали своє звернення до директора зазначеної школи, до Міністерства освіти і науки  України, до мера міста Київ, до керівників шкіл вищих ступенів, університетів та вищих учбових закладів Києва з вимогою розібратися в цьому випадку і негайно вжити відповідні заходи.

 

«Шановні!

 Ми дуже обурені тим, що в українських школах виростає і виховується покоління, яке не розмовляє на державній українській мові, покоління, яке наповнене ненавистю до кримських татар. З відео, яке курсує соціальними мережами, йдеться про конкретний випадок, в якому кілька абітурієнтів київської школи 90, вул. Лаврська, 2 нецензурною лексикою!!!, нахабно висловлюються про їхню ворожість і ненависть до української історії, до кримських татар і називають Крим руским.

 

Ми вимагаємо негайного з’ясування усіх обставин, які привели до такого ганебного випадку.

 

Необхідно негайно відкрити розслідування цього випадку із залученням директора школи, його заступників, психолога, вчителя/ів історії, класного керівника та відділу по вихованню молоді при міністерстві освіти України.

Таке розслідування повинно вестися з доступом для громадськості та преси.

 

Ми просимо

  • провести виховну роботу з шкільними закладами різних ступенів не лише в Києві, але і в усіх регіонах України з метою посилити роботу по вихованню учнів усіх ступенів та проведенню заходів по запобіганню подібних ситуацій в школах та поза її межами.
  • провести бесіди з батьками тих молодих осіб та вибудувати програму протидій поширенню ненависті, ворожості до будь-яких національних меншин в країні.
  • пропонуємо на початку навчального року 2020-2021рр. провести збори для батьків, для дітей і провести роз’яснювальну роботу базисних знань і засудити цей випадок в кожній школі
  • радимо направити зусилля на виховання та навчання дітей в школах висловлювати свою думку без використання нецензурної лексики та спілкування українською мовою, а не мовою ворога (російською).

 

Виходячи з даного матеріалу, ми робимо висновки, що вчителі історії не достатньо приділяють уваги навчанню молоді історії України та вихованню підростаючого покоління.

 

Наше прохання прийняти це наше звернення як тривожний сигнал і нашу готовність співпрацювати разом з фахівцями психологами, педагогами для обміну досвідом інших країн.

 

В нашому зверненні до міністерства освіти є вести якісну та цілеспрямовану роботу зі шкільними закладами і впливати на подальші методи навчання та якість виховання в школах.

 

Любов Покотило,

головуюча організації Ukraine Forum(Німеччина)