Брикети для опалення і їх особливості

Брикети для опалення і їх особливості

Брикети для опалення – один з найбільш сучасних і екологічних типів твердого палива. Такий продукт стає все більш популярним. Його використовують для опалення заміських будинків, розпалювання камінів, приготування їжі і навіть розігріву бойлерів. І все це можливо завдяки особливій технології виробництва.

Купити брикети для опалення можна за посиланням https://drova-kiev.in.ua/briketi-pelleti. Такі інтернет-магазини пропонують сертифіковану продукцію і дозволяють самостійно вибирати кращий варіант без настирливих консультантів.

Брикети для опалення і їх види

Паливні брикети можуть відрізнятися за двома параметрами. Це форма і матеріал виробництва. Залежно від форми можна знайти:

  • шестигранні;
  • циліндричні;
  • прямокутні вироби.

У побуті найчастіше використовуються циліндричні і прямокутні брикетні вироби. Форма трохи впливає на зручність використання і швидкість повного згоряння, але цей показник не критичний. Більш важливий момент – матеріал виробництва. Це може бути вугілля або деревина. Вугільна брикетна продукція використовується рідко, оскільки її не так багато виробляють, і вона не настільки ефективна, як дерево.

Деревні брикети горять краще і дають багато тепла. Вони також набагато простіші в застосуванні і доступніші за ціною. Тому таке паливо можна зустріти дуже часто.

Особливості виробництва паливних брикетів

Сам процес виготовлення такого палива виглядає наступним чином:

  • Деревна тирса і тріски активно подрібнюють до розмірів 1-2 міліметра, не більше.
  • Готову суміш пресують з застосуванням високих температур і преса.
  • Формують кубики з спресованих плит.

У процесі пресування із суміші видаляється залишкова волога, яка могла б вплинути на цілісність брикетів, а також їх теплотворність. Таким чином готове паливо має вологість близько 12%. Його не потрібно попередньо сушити, як ті ж дрова. Також ця процедура дозволяє продовжити період рівномірного згоряння при високій тепловіддачі.

Після пресування і формування брикети укладають таким чином, щоб між ними циркулювало повітря. Це дозволяє підтримувати потрібний рівень вологості при транспортуванні і зберіганні.

У домашніх умовах паливо необхідно перенести в сухе провітрюване місце. Якщо вони будуть зберігатися на вулиці, варто подбати про надійне непромокальне накриття, а також брезентову підкладку на землю. Такий захист завадить намоканню, підвищенню вологості і втраті властивостей.

Брикети для опалення і їх особливості 1

Переваги брикетів для топки

Подібний вид палива дуже популярний завдяки ряду переваг. По-перше – це високий рівень тепловіддачі. Навіть тирса якісного твердого дерева зберігає найкращі властивості дров. Тому спресовані брикети прогорають повільно і рівномірно, виділяючи багато тепла. Їх можна використовувати як повноцінний продукт для опалення житлового будинку.

Друга перевага – універсальність застосування. Більшість сучасних твердопаливних котлів використовують брикети. Більш того, їх можна застосовувати для розпалювання традиційних печей. Головне – знайти продукт правильної форми і розмірів.

Ще один безперечний плюс полягає в тому, що після згоряння практично не залишається відходів. Це і чистота димоходів, і екологічність, і зручність обслуговування опалювальних систем.

І остання, але не менш важлива перевага – це вартість такого продукту. Він може обійтися дешевше, ніж ті ж дрова чи вугілля. При цьому ефективність залишається на тому ж високому рівні. Можна заздалегідь запастися хорошим брикетним паливом і забути про зайві витрати на кілька сезонів.