ДПС у січні опрацьовано 4 млн розрахункових документів про сплачені суми податків на нові рахунки

ДПС у січні опрацьовано 4 млн розрахункових документів про сплачені суми податків на нові рахунки

З 1 січня 2021 року в Україні у зв’язку з врегулюванням територіального устрою відповідно до вимог постанови “Про утворення та ліквідацію районів” від 17.07.2020 № 807-ІХ, прийняттям Закону України “Про Державний Бюджет України на 2021 рік” та внесенням змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”:

– введені в дію 183 тисячі нових бюджетних рахунків у розрізі територіальних громад для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів;

– змінені бюджетні рахунки за окремими кодами класифікації доходів бюджету;

– відкриті нові небюджетні рахунки для зарахування єдиного внеску.

Інформація щодо реквізитів бюджетних та небюджетних рахунків була розміщена в електронному кабінеті платників, на вебпорталі ДПС у рубриці “Бюджетні рахунки” (https://tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/) та в Центрах обслуговування платників.

Зазначені процеси призвели до значного збільшення бюджетних рахунків та відповідної інформації про надходження платежів від Казначейства.

Органами ДПС у січні поточного року опрацьовано 4 млн розрахункових документів про сплачені суми податків на нові бюджетні рахунки та 2 млн розрахункових документів про сплату єдиного внеску.

Враховуючи великий обсяг масиву даних відображення сплачених сум в Електронному кабінеті відбувається поступово датою фактичного перерахування платниками сум до відповідного бюджету та / або фондів.

При цьому пеня та штрафні санкції за несвоєчасну сплату не застосовуються.

У разі виникнення питань щодо невідображення в Електронному кабінеті сплачених сум у січні 2021 року просимо звертатися за номерами телефонів контакт-центру ДПС 0800 – 501-007 або на “Пульс” ДПС (044) 284-00-07 для термінового їх вирішення.

Державна податкова служба України