Начальник сектору ювенальної пробації Лариса Солопова зробила короткий екскурс в історію початку російської збройної агресії проти України. Разом з підлітками згадали російське збройне вторгнення в Крим у лютому-березні 2014 року, початок війни на сході України (на Донбасі) з квітня 2014 року.
Напередодні знаменної дати, 19 листопада 2024 р., 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, говорили з підлітками про 1000 днів сліз болю, відчаю, стійкості, надії та незламності, про 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.
Наш український народ! Наші люди! Наша нація! Саме вони роблять усе, щоб зберегти країну. І саме на їх прикладі і має виховуватися молоде покоління, з вкоріненням навичок пам’яті і шани до тих, хто відав життя у протистоянні, чи на лінії фронту, чи у своєму містечку зупиняючи танки, чи у своєму будинку від прильоту.
По завершенню історичного екскурсу підліткам був продемонстрований фільм «Терикони» українського режисера Тараса Томенка. Це історія про дорослішання і зустріч з жорстокою реальністю, про дитинство, яке триває, попри війну. Вже 10-ий рік іде війна, і весь цей час люди живуть під загрозою смерті. А що вже говорити про дітей! На жаль, вже ростуть діти, котрі все своє життя живуть в умовах війни і не бачили жодного мирного дня! Це народилося вже ціле покоління дітей війни. З 2014 року режисером фільму було зібрано безліч матеріалу та свідчень про дітей на війні. Метод документального спостереження за героями дав режисеру змогу показати драматизм дитячого життя на передовій. Попри кривавих жахіть війни режисера найбільше вразила беззахисність дітей, коли він бачив багато дітей з відірваними кінцівками, дітей, чиїх батьків забрала війна, дітей зі зруйнованими будинками. І саме основним меседжем цього фільму було бажання всієї знімальної групи прокричати до світу, щоб Путін зупинив ту війну, котру він розпочав в Україні. І на це відкрите запитання відповідь має дати весь цивілізований світ.
Наприкінці заходу учасники висловили слова шани тим, хто віддав своє життя, і слова подяки всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра.
Сектор ювенальної пробації м. Запоріжжя