За два роки російської військової агресії скоєно понад 500 злочинів проти українських ЗМІ і журналістів. 235 мовників припинили свою роботу. Робота медійників в районах розмежування і на територіях, де ведуться обстріли, пов'язана з ризиком для життя. Тож подібні заходи сприяють формуванню у журналістів навичок безпечної поведінки. Журналісти дізналися про види боєприпасів, як вони виглядають, як завдають ураження, за якими ознаками можна визначити рівень небезпеки території, як діяти у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
Відкрив захід легендарний пес-сапер з Чернігівщини Пес Патрон, який у ході візиту до Запоріжжя став спеціальним гостем тренінгу. Його вихователь, Михайло Ільєв, начальник піротехнічної частини ГУ ДСНС розповів про роботу чернігівських рятувальників і саперів начальник піротехнічної частини ГУ ДСНС України у Чернігівській області. Вони розміновують території в Чернігівській, Харківській, Миколаївській областях. Люди з нетерпінням чекають їх і дякують за важку і небезпечну службу. Рятувальникам допомагають спеціально навчені собаки. Таких в Україні налічується 14. А Патрона Михайло Ільєв привіз спеціально на зустріч із запорізькими журналістами, чим дуже їх порадував.
Родзинкою тренінгу став спеціальний сценарій, розроблений керівництвом та інструкторами «Вогник Запоріжжя» спільно з проєктом UNITED SAFETY UKRAINE, який максимально імітував реальне тло забрудненої мінами території.
- Отримані знання журналісти закріпили під час тренінгу, проведеного за участю інструкторів центру, - каже Ігор Гурьев. Але ж ми розуміємо, що треба й надалі вивчати мінну справу, бо ворог постійно використовує нові підривні засоби, що загрожують життю людей…
Журналісти подякували господарям і гостям за важливу і корисну інформацію. А начальниці відділу зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області Юлії Баришевій голова обласної організації НСЖУ Наталія Кузьменко вручила Почесну грамоті Секретаріату Національної спілки журналістів України за тісну і плідну співпрацю із запорізькими журналістами.
Ніна Деркач, фото Анни Логвіненко