Журналісти «Запорізької правди» навчилися «Шукати, як Google, перевіряти, як VoxCheck».

21:21 16.04.2024

Навчання, обмін досвідом та збільшення ефективності у боротьбі з дезінформацією — у квітні завершився тренінговий курс «Шукай, як Google, перевіряй, як VoxCheck», який пройшлиНаталія Зворигіна, головна редакторка газети "Запорізька правда" , Антоніна Фролова, редакторка ZPRZ.CITY, м.Запоріжжя та запорізька фрілансерка Наталія Нестеренко.

Навчання організувала команд VoxCheck у співпраці з Google News Initiative — глобальною програмою Google, місія якої — співпрацювати з журналістами та редакціями, щоб допомогти побудувати найкращі ЗМІ майбутнього. Курс складався з двох тренінгових потоків, які відвідали 100 учасників з 82 редакцій. На навчання приїхали медійники з 19 областей України, в їх числі – і Запорізька. Протягом навчального курсу учасники дізнались: • як влаштований процес фактчекінгу; • як працюють фактчекери в Україні та світі; • як перевіряти різні типи повідомлення, на які джерела інформації можна посилатися та де шукати інформацію; • якими інструментами закручувати гайки дезінформації; • формати, у які найкраще «запаковувати» фактчек-продукти. Також особливу увагу приділили кібербезпеці, роботі у соцмережах, юридичному захисту журналістської роботи та емоційному захисту медійників.
Серед тренерів курсу були як аналітики VoxChek так і експерти з ЦЕДЕМ, ГО «Платформа прав людини», Internews Україна. Учасники високо оцінили рівень навчання та те, що тренери змогли знайти баланс між теорією та практикою. Багато позитивних відгуків отримали панелі по кібербезпеці, юридичному захисту та протидії професійному вигоранню, ці теми досі не втратили актуальності серед спільноти. За відгуками медійників, навички, отримані під час тренінгів актуальні не тільки в умовах сьогодення, а й лишаться такими у післявоєнний час. «Дякую особливо за юридичні механізми, політику соцмереж та порушену тему емоційного вигорання. Окрім фактчекінгу дійсно ряд доповнили загальний семінар і були корисними для прослуховування, багато чого взяв до роботи на озброєння», — Назарій Вівчарик, відповідальний редактор сайту «Прочерк», м. Черкаси. «Враження від тренінгу позитивні, якщо не більше… Три дні були і теоретичними, і практичними, а викладені теми різнобічно тісно пов’язувалися з роботою журналіста: від інструментів викривача брехні, його кібербезпеки, до виявлення мови ворожнечі в соцмережах і методів протидії психологічному вигоранню журналіста», — Олесь Пасічний, шеф-редактор ІА «Бізреліз», м.Полтава. «Дякую вам за тренінг. Дуже класні експерти, все зрозуміло, доступно, цікаво. І надихає займатися фактчекінгом і запроваджувати власні проєкти», — Антоніна Фролова, редакторка ZPRZ.CITY, м.Запоріжжя.
- Набути нових фахових навичок, опанувати сучасні факт-чекінгові технології, бути в курсі поточних трендів в журналістиці - це складові нашої ефективної професійної діяльності, - підтвердила Наталія Зворигіна, головна редакторка газети "Запорізька правда". - Цей тренінг особисто мені допоміг сформувати надійну систему перевірки інформації. Вдячна організаторам за цю можливість.