З 2013 року 49% акцій підприємства належало Group DF, власник український олігарх Дмитро Фірташ.
Українські антикорупційні органи, провівши відповідне розслідування діяльності керівництва цього підприємства і визначивши збитки, нанесені державі, ініціювали розірвання цього договору і наполягли на поверненні підприємства в державну власність. Господарський суд Запорізької області повністю задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) в інтересах держави. А 18 червня 2021 року Рада національної безпеки й оборони запровадила санкції проти Дмитра Фірташа. За словами тодішнього секретаря РНБО Олексія Данілова, санкції ввели через постачання сировини до Росії.
Сергій Набока пропрацював тут 33(!) роки і змушений був звільнитись, бо підприємство заборгувало йому майже 50 тисяч гривень і досі не виплатило:
«Десь з 21-го року нам підприємство не сплачувало зарплатню. Ну, інколи поторошку давали, то по 500 гривень, то по 1000 гривень. Аргументували це тим, що важко було реалізовувати нашу продукцію, в 21-му році, коли ще комбінат випускав продукцію»,- зазначив Сергій Набока.
Пана Сергія авторка цих рядків знає особисто – протягом понад 10 років разом беремо участь у аматорському творчому колективі – народному вокальному ансамблі «Пернач». Тож його біду взяла близько до серця.
Чоловік подав до суду, щоб виплатили заборговану зарплату. Його виконавче провадження приєднали до зведеного виконавчого провадження, адже й інші працівники створили колективний позов, щоб отримати свою заборговану зарплату.
У жовтні 2023 року суд зобов'язав Запорізький титано-магнієвий комбінат виплатити її усім працівникам: і тим, хто звільнений, і тим, хто працює. Проте, як розповів Ігор Скороходов, правовий інспектор праці Запорізької обласної організації профспілки металургів та гірників України, виконавча служба призупинила цей процес:
«На підставі статті 34 ЗУ «Про виконавчі провадження». якщо підприємство знаходиться на стадії приватизації (До слова, 21 лютого 2023 року у пресслужбі Фонду держмайна повідомили, що готують до приватизації три великі підприємства у Запоріжжі. Зокрема, ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».- авт.), то виконавче провадження може бути призупинено».
На інформаційний запит щодо з цього до Фонду держмайна, який подали колеги з Суспільне:Запоріжжя, отримано відповідь:
«ТОВ «ЗТМК» та Фондом вживаються заходи щодо відновлення виробничої діяльності Товариства та ведення комерційної діяльності, за результатами якої буде отриманий дохід, що надасть змогу підприємству врегулювати питання погашення заборгованості із заробітної плати».
Поза тим, у Фонді держмайна також додали, що згідно із ЗУ «Про Державний бюджет України на 2024 рік», витрати для погашення боргу із заробітної плати як звільненим працівникам, так і тим, які підпали під скорочення штату, не передбачені.
Між тим, ТОВ «Запорізький титаново-магнієвий комбінат» 02.03.2022 року призупинив роботу у зв'язку з початком повномасштабного вторгнення РФ та ризиками для підприємства. Наразі ЗТМК планує відновити свою діяльність. Для цього, як повідомили у Фонді державного майна України, вже провели переговорили з постачальниками сировини та електроенергії.
Запорізький завод феросплавів раніше входив в орбіту підприємств компанії «Приват», поєднаної з групою відомого олігарха Ігоря Коломойського. Нині з відомих причин власником підприємства АТ «Запорізький завод феросплавів» є регіональне відділення фонду державного майна України по Запорізькій області.