Захід реалізовано в рамках проєкту «Зміцнення позиції Запорізького кластеру ІАМ, відновлення та розвиток експортних можливостей членів кластеру та включення в міжнародні ланцюги доданої вартості».
У числі учасників – керівники промислових, аграрних компаній, представники обласних, міських органів влади, громади Запорізької області, освітяни, громадські активісти, волонтери.
Майже чотири роки тому заключено Меморандум про співпрацю між Запорізькою палатою, НУ «Запорізька політехніка» і Асоціацією підприємств промислової автоматизації України на чолі з Олександром Юрчаком. Документ став відправною точкою для створення кластера «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування» у Запорізькій області, – нагадав під час вступного слова віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц.
Сьогодні бізнес-спільнота провідних компаній регіону, що працюють у секторах промислового інжинірингу, автоматизації, машинобудування, зміцніла, розвивається.
Запорізька ТПП, у свою чергу, продовжує роботу зі сприяння кластерному руху, кооперації бізнесу. Адже саме кластерні спільноти мають стати опорою повоєнного відновлення економіки України.
Модератор заходу Олександр Юрчак, генеральний директор Асоціації підприємств промислової автоматизації України, координатор руху «Індустрія 4.0 в Україні», виконавчий директор Українського кластерного альянсу зазначає:
«Важливо, що навіть в умовах війни Запорізький кластер ІАМ залишається активним об’єднанням, зростає, реалізує проєкти, а далі – необхідно спільно з владою, міжнародними партнерами працювати над програмами відновлення громад, територій, підприємств. І в цих процесах кластер має відігравати одну з ключових ролей».
«Спільними зусиллями плануємо напрацювати комплекс заходів, які стануть основою формування проєктів відновлення для розвитку регіональної економіки», - розповідає директор Запорізького кластера ІАМ, професор НУ «Запорізька політехніка» Андрій Карпенко.
Також активну участь в обговорення взяли:
виконавчий директор ЗОСППР «Потенціал» Валерій Крайній;
ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта;
начальник управління розвитку підприємництва, адмінпослуг та внутрішньої торгівлі Департаменту економічного розвитку та торгівлі Запорізької ОВА Максим Кучеренко;
керівниця управління з питань розвитку підприємництва Запорізької міської ради Тетяна Суркова;
керівник ресурсного центру Українського кластерного альянсу Анатолій Долинний;
координаторка Ради відновлення м. Запоріжжя Тетяна Жавжарова;
члени Кластера ІАМ.
Серед ключових викликів, над вирішенням яких треба працювати сьогодні і після війни, учасники називають:
• відновлення кадрового, наукового потенціалу
• повернення бізнесу після релокації
• розмінування тимчасово окупованих територій
• логістика
• створення індустріального парку
• реалізація обласних і міських програм підтримки бізнесу
• участь у створенні законодавчих ініціатив
• проектна робота
Міжнародні програми підтримки від Запорізької ТПП
Надійна підтримка для бізнесу, громад в умовах війни – міжнародні проєкти і програми. Запорізька ТПП максимально залучає грантові можливості для допомоги запорізькому бізнесу в налагодженні зовнішньоекономічної діяльності. Регулярно презентуємо регіональний бізнес під час онлайн-конференцій з палатами країн ЄС, Великої Британії, працюємо з представниками ТППУ за кордоном, профільними комітетами, найбільшою європейською мережею підприємств EEN. А також – просуваємо через мережу палат за кордоном власний ресурс - онлайн-платформу PRO_Business – каталог запорізьких компаній.
Безоплатна оцінка шкоди та обсягу збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф
Під час круглого столу презентовано новий експертний проєкт Запорізької торгово-промислової палати, спрямований на допомогу бізнесу, що постраждав від війни. У червні – грудні 2023 року, завдяки підтримці Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», представники малого та середнього підприємництва Запоріжжя зможуть безоплатно отримати фахові послуги з оцінки шкоди та обсягу збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф, а також профільні консультації.
Вже надходять перші заявки. Загалом у межах проєкту експертні послуги будуть надані 40 підприємствам, ще 100 отримають консультаційну допомогу.
Також на завершення круглого столу відбулась стратегічна сесія учасників Запорізького регіонального кластера ІАМ. Про її результати – у наступних публікаціях.
Для довідки
Захід організовано ГС «Запорізький кластер «Інжиніринг - Автоматизація -Машинобудування» в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua
Чинний грант має назву «Зміцнення позиції Запорізького кластеру ІАМ, відновлення та розвиток експортних можливостей членів кластеру та включення в міжнародні ланцюги доданої вартості».
Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО «Запорізький кластер «Інжиніринг - Автоматизація - Машинобудування» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ, ФРП.