Запорізький кластер ІАМ підвищуватиме конкурентні позиції на зовнішніх ринках

15:48 26.05.2023

Запорізький кластер «Інжиніринг - Автоматизація - Машинобудування» (ІАМ) починає співпрацю з міжнародною програмою EU4Business, щоб сприяти посиленню конкурентоспроможності своїх компаній-учасників на зовнішніх ринках, отримати нові компетенції і міжнародні контакти та бути включеними в міжнародні ланцюги доданої вартості.

«Всі заходи Кластера спрямовані на підтримку стійкості бізнесу в період воєнного стану і розширення його доступу до українського і міжнародних ринків. Ми вбачаємо головними перевагами співпраці з програмою EU4Business –посилення позицій компаній-учасників на зовнішніх ринках, а також формування навколо об’єднання активної регіональної спільноти підприємців, науковців, освітян, очільників громад для вирішення спільних завдань у воєнний час і відновлення економіки регіону після перемоги України», – зазначає Андрій Карпенко, директор Кластеру, професор НУ «Запорізька політехніка».

Основні напрями реалізації співпраці з EU4Business: • Зміцнення позицій Кластера, відновлення та розвиток підприємств-учасників. • Підвищення внутрішніх компетенцій, навчальні програми для менеджменту підприємств-членів Кластера. • Розвиток спільних продуктів Кластера.

Кластер ІАМ вже має згуртовану і сильну команду. Об’єднання створено в 2020 році за ініціативи Запорізької торгово-промислової палати, Національного університету «Запорізька політехніка», провідних компаній регіону, що працюють у секторах промислового інжинірингу, автоматизації, машинобудування. Сьогодні в складі спільноти – понад 20-ти компаній. Важливо, що в умовах війни Кластер не припинив діяльності, а навпаки розширив мережу учасників і партнерів, спільно з якими займається як виробничими, так і гуманітарними завданнями. Учасники спільноти вважають, що після перемоги України саме бізнес, кластери, система Торгово-промислових палат, профільні асоціації, освітні і наукові заклади мають стати активними виконавцями програм відновлення України. Вже зараз Кластер об’єднує зусилля з представниками територіальних громад регіону. Разом працюють над розробкою комплексу заходів, що сприятимуть кращій взаємодії, практичному співробітництву. За анонсами і новинами проєкту стежте на сайті Запорізького кластеру «Інжиніринг - Автоматизація - Машинобудування» і у групі ФБ: https://www.iamcluster.zp.ua/ https://www.facebook.com/groups/clusteriamzaporizhzhia Маркетплейс учасників Запорізького кластеру ІАМ: https://www.iamcluster.zp.ua/marketplace/

Для довідки Запорізький кластер «Інжиніринг - Автоматизація - Машинобудування» отримав весною 2023 року грант з системної підтримки малого і середнього підприємництва в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Фінансовий контроль використання гранту виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua Чинний грант отримав назву «Зміцнення позиції Запорізького кластеру ІАМ, відновлення та розвиток експортних можливостей членів кластеру та включення в міжнародні ланцюги доданої вартості». Він є логічним продовженням ініціативи «Розвиток експортних можливостей членів кластеру та позиціювання його як бренду на зовнішніх ринках», яку у 2021 – 2022 роках Кластер також реалізовував у межах співпраці з EU4Business. Тоді вдалося здійснити ряд важливих заходів, отримати перші міжнародні контакти і важливі знання, популяризувати кластерну діяльність у регіоні та поза його межами. Зокрема, представники Кластера взяли участь у Міжнародній машинобудівній виставці MSV (м. Брно, Чехія) та конгресно-виставкових заходах в Україні. Заключено Меморандуми про співпрацю з INDUSTRY CLUSTER 4.0, Литовським автомобільним кластером. Професійні компетенції покращували під час профільних тренінгів, бізнес-сесій. Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО «Запорізький кластер «Інжиніринг - Автоматизація - Машинобудування» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ, ФРП.