«Червона рута» розквітла у Запоріжжі: Дім актора презентував гучну театральну прем’єру

07:12 01.12.2023

25 листопада у Запорізькій обласній філармонії відбулася довгоочікувана велика прем’єра музично-хореографічної драми «Івасюк. Червона рута».

Вистава пройшла з аншлагом, усі квитки були розкуплені ще за тиждень до прем’єри. Під час спектаклю на сцені перебувало одночасно 40 виконавців: балет Театру танцю, драматичні актори театру-лабораторії «Vie», джазовий оркестр City big band, саунд-дизайнери Сendrura та Henrik_BPM. П’єса була написана на замовлення, спеціально для цього проєкту. Творча команда зв’язалася з родиною Володимира Івасюка – його сестрами Оксаною та Галиною – щоб більш детально вивчити життя композитора і максимально правдиво передати його історію на сцені. Це одна з наймасштабніших театральних постановок за останні роки в Запоріжжі.
Над проєктом працювали митці зі всієї України: Київ, Запоріжжя, Львів, Одеса, – аби створити зворотно-хронологічну історію, яка чітко показує, що за образом всесвітньо відомого талановитого композитора стоїть особиста драматично-трагічна історія життя. «Важливо, щоб українці дізнавалися більше про видатних українців на рівні із закордонними. Ми із захопленням дивимося біографічні фільми про Фредді Мерк’юрі чи Елтона Джона, але нібито не усвідомлюємо, що так само маємо видатних творчих особистостей із неймовірними життєвими історіями. Одна з таких - це історія життя Володимира Івасюка» - розповідає режисера спектаклю Марічка Власова. У виставі сучасна чуттєва імпресіоністична хореографія Тетяни Тізенберг поєднується з глибоким філософським текстом пʼєси Ірини Гарець. Голосом та прототипом Івасюка став талановитий співак Михайло Герасимчук, учасник «Голосу країни». Його виконання знаменитих пісень у супроводі живої музики джазового оркестру City big band передає атмосферу часів життя відомого композитора, котра різко змінюється на сучасну електронну музику, поєднану з найпопулярнішими творами Володимира Івасюка. Вистава на перетині жанрів, де переплелися драма і комедія, постіронічна розповідь і документальні свідчення. Переродження вже відомої історії в новому форматі. Також повідомляємо, що глядачі зможуть знову побачити музично-хореографічну драму «Івасюк. Червона рута» 25 січня у Запорізькому театрі молоді та 26 січня у Запорізькому академічному театрі молоді. Тривалість вистави 2 години, пісні виконуються наживо.