«Дивись у мій екран»: АНТИТІЛА презентують кінематографічну історію війни, кохання і самопожертви

20:07 01.07.2025

Український гурт АНТИТІЛА представляє роботу «Дивись у мій екран». Це новий, україномовний рімейк пісні «Смотри в меня», написаної гуртом майже 15 років тому. Тоді вона стала справжнім хітом і закохала у гурт сотні тисяч нових фанатів. Сьогодні пісня отримує нове життя не лише рідною мовою, але й у форматі потужного відео, що за масштабами нагадує кіно.

Дуже символічно, що режисером кліпу, як і минулого разу виступив видатний Віктор Придувалов. Він вніс у кадр свій унікальний режисерський стиль, і залишив знакові візуальні елементи з першої версії кліпу — чорні барабани, червоні полотна, гітари, шкіра, джинс. Проте цього разу — додався піксель і картина розгортається у зовсім інших реаліях. Сюжет кліпу переносить глядача з перегонів на авто вулицями мирного міста (як було у попередній версії) до теперішньої війни. Головний герой — дронщик, український воїн, який керує безпілотником.
Саме в його екран ми й дивимось — бачимо правду війни його очима. У ліричній частині з’являється образ коханої, яка чекає на нього вдома, в тилу. Цей зв’язок між фронтом і мирним життям — лейтмотив відео. Актори у відеороботі це одні з найкращих в Україні бойові оператори дронів, які з театральних майданчиків пішли на фронт: Петро Єржикевич, Дмитро Мельничук, які прибули з фронту на знімальний майданчик. Вони знімалися у своїй бойовій формі. Зйомки тривали кілька днів. Частина історії з дронщиком на сході сонця, на локаціях, максимально наближених до реальних — окопи, бліндажі, ліс. Справжня атмосфера воєнного Києва, яким він є. Оператором кліпу виступив Ярослав Пілунський, що з першого дня війни служить оператором дрона у підрозділі Героя України Євгена Межевікіна з позивним «Адам», та прямо з фронту, з дозволу командира вирвався в Київ на кілька знімальних днів. «Дивись у мій екран» — це ремейк нашої пісні «Смотри в меня», яка була створена вже давно. Всередині гурту у нас не було консенсусу щодо того, чи потрібно робити переклад пісні, чи ні. Я, скоріше, був не прихильником, але дуже багато шанувальників нашої творчості прийшли до нас і впустили музику гурту АНТИТІЛА у своє життя саме після пісні «Смотри в меня». І дуже багато наших прихильників чекало на ремейк цієї композиції, бо вона їм полюбилася, бо вона давала ту драму та енергію, яка надихала. І з рештою Марічка Падалко, наша давня прихильниця і вже подруга, виступила тим натхненником, яка спонукала нас зробити цю україномовну версію. Рік тому наживо ми цю пісню вже зіграли на нашому сольному концерті у столичному Палаці спорту. І ось настав момент, коли ми презентуємо на неї відеокліп і робимо офіційний реліз пісні. Зараз нові смисли, новий контекст і оновлене звучання.
У відео як завжди в АНТИТІЛ чесна історія. Від справжніх акторів до реальних емоцій. Наші актори Дмитро та Петро, люди мистецтва, які змінили знімальний майданчик на бліндаж і є на сьогодні одними з найкращих операторів дронів. Кожен кадр у відеороботі — це не гра, а прожите, відчуте, пережите. І за збігом обставин, розгортання самих зйомок відбувалося протягом чергової жахливої ночі в Києві, під вибухи шахедів й балістичних ракет. Атмосфера на знімальному майданчику була відповідна.Кліп хоч знімався не «на нулі», але під час розгортання, рано вранці, лунали вибухи й небезпека була зовсім поруч. Окупанти вчергове атакували столицю шахедами і балістикою. З цього приводу, ще Ярослав Пілунський пожартував, що він вирвався на пару днів з війни з надією побути у відносно спокійній обстановці, але тут також вибухи і тут також все палає. " - ділиться Тарас Тополя. “Дивись у мій екран” це історія очікування, надії, підтримки побратимів, яка відбувається щодня у житті тисяч українців. Це відеоробота не про вигадку, а про правду — про ту, яка болить, тримає і надихає. Ми хотіли передати, що навіть на відстані, навіть крізь війну, кохання живе — через погляд, через екран, через серце.»-ддодає фронтмен Тарас Тополя.

Ярослав Пілунський: Операторську роботу присвячую памʼяті загиблих побратимів пілотів «групи Адам»: Афінец Вадим «Афоня», Серьоженко Іван «Убер», Подибайло Данило «Наруто», Войтенко Олександр «Раста», Юсубов Роман «Граф», Бугера Сергій «АГС», Стріков Антон «Тоха», Дзюбановський Денис «Клюв», а також всіх пілотів БПЛА які віддали життя за майбутнє України. Вічна памʼять, шана та вдячність!

Режисер-постановник - Віктор Придувалов Оператор-постановник - Ярослав Пілунський (молодший сержант, група «Адам») Продюсер - Віктор Сема Актори - Петро Єржикевич (сержант, ДПСУ-7, ПКШР «Шквал»), Дмитро Мельничук (солдат, ГУР МО) Поліна Бочарова Актори-медики - Савелій Хазов («Українська Школа Порятунку») Іван Прозорський (МедБат «Госпітальєри») Валерій Лозинський («Українська Школа Порятунку») Кастинг - Алла Самойленко Стедікам - Макс Сало 2й режисер - Михайло Хороших Асистент режисера - Володимир «Кум» Яковенко Плейбек, кольорокорекція - Володимир Невельський Making of - Олександр Бобік Гример - Світлана Власюк Пошив декорацій - Інна Чумаченко Художник-постановник - Олександр Смірнов Художник-декоратор - Федір Богинський Постановник - Артем Мараховський (ТРО ДФТГ) Спецефекти Tornado SFX - Вадим Лисак, Андрій Ніколайчук Фокус-пулер - Сергій Закревський 1й механік камери - Володимир Тонконогов 2й механік камери - Дмитро Тихонюк Художник по світлу - Денис Рубан Художник по світлу - Макс Рубан (оператор БПЛА, група Адам) Best Boy - Дмитро Макаренко Key Grip - Ілля Макаренко Chief Electrician - Максим Макаренко Remote Control Operator - Руслан Галькевич Освітлювачі - Данило Лопушан, Данило Кучеренко, Андрій Антоненко Водії - Олександр Шевченко (солдат, ВЧ 3160, батальйон інженерної підтримки) Микола Опанащенко, Володимир Ромашин Хелпери - Юрій Пономаренко, Руслан Пронович

Алёна Гармаш