Тарас Шевченко – беззаперечний символ України. Але з підручників з української літератури ми знаємо лише «дещо» про його дитинство і тернисту долю. Пишновусий дідуган, котрий суворо спостерігав за всіма з портрету. Хіба він таким й уродився? Аж ніяк!
«Уявімо, що Тарас Григорович – сучасний письменник і художник, котрий живе в один із нами час. Про що сьогодні він писав би? Який вигляд мала б його творчість? Ми хочемо розвіяти нав’язані ще зі школи міфи про Тараса Шевченка, олюднити його та наблизити до нас і наших реалій» – говорить режисерка та авторка вистави Олена Павлухіна.
Молодий амбіційний парубок, який отримав свободу у 24 роки і вирішив підкорити цілий світ! Постановча група впевнена, що зараз Тарас мав би мільярди переглядів в YouTube, мільйони підписників в Instagram і Tik-Tok. Розумний, креативний і відкритий до нового, гульвіса та душа компанії – не дивно, що Шевченка обожнювали жінки. І він кохав: Оксаночка, Ганнуся, Катериночка і, звісно ж, Ликера Полусмак. Чотири лебідки, що завжди поруч із Шевченком, – мінливі як його думи, і прекрасні як кожна з його картин.
Вистава «Перепоvieдаки. Шева forever» – це спільний проєкт театру-лабораторії «Vie» та Театру танцю. У постановці задіяні актори: Андрій Верман, Анастасія Гусліста-Полозун, Андрій Лятуринський; танцівниці: Марія Діденко, Ганна Коцюбинська, Альона Міщенко та Євгенія Царегородцева. Остання також виступила у ролі хореографки-постановниці.
«Мені дуже подобається поєднання етнічного, класичного з сучасним. Завдяки цьому вистава буде цікава як молодому поколінню, так і старшій аудиторії, яка вважає, що вже все знає про Тараса Шевченка» – розповідає Євгенія.
«Перепоvieдаки» переосмислюють поезію Тараса Шевченка про кохання та вічне, поклавши її на електронну музику. Експериментує команда і з танцювальними стилями: танцівниці використовують хай хілс і контемпорарі, що додає історіям про Тараса Гриноровича іронії та спокуси.
Як і у попередніх виставах циклу «Перепоvieдаки», два оповідача, власне вони і є перепоvieдаками, розкажуть небанальні історії та маловідомі факти про повсякденне життя Тараса Григоровича Шевченка. «Після перегляду спектаклю ви точно будете знати зріст й улюблений напій Шевченка і стовідсотково захочете перечитати «Кобзар», слухаючи техно», – впевнена постановча група.
Тарас Шевченко був гарячий душею та відвертий у своїй поезії, мав і сороміцькі вірші. Рядки його віршів непорушні, а тому через наявність ненормативної лексики, для глядачів встановлені вікові обмеження – 16+. Вистава триває 1 годину.
9 та 10 березня о 18:30, а також 17 березня о 17:00 в приміщенні театру-лабораторії Vie (острів Хортиця, вул. Наукового містечка, 35).