Власне воно стало і темою широкого обговорення на заході. В дискусії взяли участь голова товариства, доцент історичного факультету ЗНУ Сергій Біливненко, доктор історичних наук, професор Володимир Мільчєв, директор культурного центру «Хортиця», відомий меценат і громадський діяч Валерій Козирєв, директор Запорізького обласного краєзнавчого музею Юрій Спіцин, краєзнавець Сергій Шевчук, член спілки художників України Олександр Жолудь та інші. Всі вони відзначали не тільки художню та історичну цінність картин Мирослава Добрянського, але й про їх значення під час широкомасштабної війни, коли мистецтво художника набуває сучасного звучання і значення. Бо ж героїзм і мужність українського козацтва, його славні надбання та традиції, які у всі часи надихали націю на боротьбу за свободу і незалежність, і сьогодні, через віки, живлять нащадків козацького роду, наших захисників в боротьбі з російськими загарбниками.
- Ми маємо таке глибоке і могутнє коріння, таку багату історію, яка тримає нас, не дає здатися, відступити у боротьбі за незалежність. Ми повинні добре знати і вивчати цей багатий пласт нашої духовної сила і свободолюбства, - говорить професор Мільчев. – Водночас дуже важливо показувати, висвітлювати, фільмувати і зберігати для нащадків і для справедливої відплати за злочини рф кожну мить сучасної історичної боротьби наших воїнів і всього народу за свободу і незалежність рідної землі. І тут якраз ми маємо поєднати зусилля – історики і журналісти, щоб створити правдивий літопис великої війни, - підкреслив він.
Саме тому ця зустріч була цікава не лише спеціалістам-історикам та художникам, але і медійникам. Ось як сказав про це Іван Кушніренко, журналіст газети прифронтової газети «Голос Гуляйпілля», яка за допомогою НСЖУ відновила свій вихід.
- Абсолютно згоден з думкою наших поважних істориків про те. що ми сьогодні всі разом створюємо літопис великої війни, ми повинні зафіксувати, донести до широкого загалу і зберегти у фото та відеоматеріалах, у журналістських дописах і письменницьких начерках і в записах істориків кожну її мить. Це важливо, щоб воздати заслужену шану і пам’ять українським воїнам і всім, хто наближав перемогу, і справедливу відплату тим, хто творив злодіяння проти України, проти нації, проти людства.
Родзинкою заходу став виступ заслуженої артистки України, відомої запорізької бандуристки Ольги Беженар. Мелодії – від козацької, бунтівної – до ліричної, подарували душі натхнення, зробили захід емоційним і незабутнім.