Учасники зібрання обговорили принципи свободи слова і певні її обмеження, викликані війною в України, етичні норми і правила, яких повинні дотримуватись журналісти, зупинилися на проблемі недосконалого українського законодавства в цьому напрямку, що нерідко заважає журналістам в одержанні інформації безпосередньо з місця події
- Особливу увагу ми з вами також повинні звернути на беззаперечну вимогу щодо відповідальності медійників за кожне мовлене слово, за кожен відзнятий кадр, які вони видають в ефір чи публікують для широкого загалу. Бо дотримання принципів і стандартів свободи слова і незалежності медіа, попри недосконале законодавство, все ж таки багато в чому залежить від самих журналістів, їх принципової позиції, чесності і об’єктивності. І дуже радує, що всі ви під час обговорення звертали увагу і на цей аспект. Я вдячна Запорізькому Центру журналістської солідарності НСЖУ за організацію такого заходу, а всім учасникам – за гостру дискусію, за плідний обмін думками, та цікаві історії журналістів. Я зможу це використати в своїй навчальній роботі з студентами - майбутніми журналістами, - підкреслила тренерка, професорка Ірина Бондаренко.
- Слід зазначити, що активну участь у обговорення проблеми взяли практично всі присутні – як працівники регіональних медіа, так і журналісти-переселенці. І це додало заходу актуальності, а цікавий досвід колег у дотриманні принципів свободи слова і незалежності медіа, безумовно, стане у пригоді всім учасникам дискусії. Ось як сказала про це кореспондент радіо «На дотик» з Енергодару Алла Шамрай.
- Сьогодні було "гаряче" в Запорізькому Центрі журналістської солідарності: разом із тренеркою, професоркою, деканом філологічного факультету Запорізького Національного університету Іриною Бондаренко обговорювали досягнення і проблеми щодо свободи слова і незалежності медіа в Україні! Кожен учасник круглого столу мав нагоду висловити свою думку і свою позицію щодо обговорюваного питання. Тема в умовах війни з рашистами надзвичайно корисна і наскільки актуальна, що її обговорення продовжилось ще й після завершення визначеного часу медіадискусії.
Наталія Лісечко, фото Дар’ї Зирянової