Ірландець Мартін МакДона змінив сучасну драматургію. Його пʼєси жорсткі й смішні одночасно, вони побудовані на різких, стрімких діалогах та парадоксальній констатації реальності. Вистави «Королева краси з Лінана», «Каліка з острова Інішмаан», «Людина-подушка» з успіхом йдуть на кращих сценах Лондона й Нью-Йорку.
Майстерно прописані історії Мартіна МакДони стали сценаріями фільмів «Залягти на дно в Брюґґе», «Сім психопатів», «Три білборди за межами Еббінга, Міссурі», «Банші Інішерина». Ба більше, в цих проєктах він виступив як режисер. Талант МакДони визнаний не тільки тисячами глядачів, а й вимогливим журі премій «Оскар», BAFTA, «Золотий глобус».
І ось, нарешті, пʼєса Мартіна МакДони буде зіграна на запорізькій сцені. Головні герої вистави «Самотній захід», брати Вален та Колмен, досягли середини життя, але не мають жодних цілей чи планів на майбутнє. Брати вправні лише в одному – завзятому цькуванні один одного. І от серед них опиняється сумний священник – отець Велш – людина, сповнена слабкостей та сумнівів. Він з усіх сил намагається напоумити братів. Але чи можливо це?
Цю брутальну історію про кризу віри, невзаємне кохання та новеньку газову плитку поставив відомий режисер-експериментатор, заслужений діяч мистецтв України Віктор Попов. Він є одним із засновників театру-лабораторії «Vie» і премʼєра драми «Самотній захід» є своєрідним поверненням митця на запорізьку сцену. «Моє завдання, як режисера, – слідувати за геніальним драматургом. В цій роботі я з’ясовую для себе як виглядає сучасна людина, яка втратила віру».
Спеціально для вистави сценічну коробку було перетворено на житлову кімнату. Ретельно добиралися меблі, деталі інтерʼєру, створювався максимально правдоподібний реквізит. Для реалізації однієї зі сцен театр придбав рушницю. А за законами театру, якщо у першому акті ви бачите рушницю, в другому акті ви почуєте постріл. Саме тому, а ще через наявність ненормативної лексики, для глядачів встановлені вікові обмеження – 18+. Вистава триває близько 3-х годин, з антрактом.