На ній представлені 76 полотен 23-х запорізьких художників, які взяли участь у цьогорічному пленері. Незважаючи на війну, тривожні сирени і постійну небезпеку ракетних обстрілів, роботи запорізьких художників сповнені світлою життєдайною енергією. Завершуючи екскурсію, Ольга Дворна ще раз наголосила на оптимістичному настрої представлених робіт і подякувала журналістам за увагу і цікавість до творчості запорізьких митців.
В ході заходу відбулося ще кілька приємних подій. Нещодавно завершився Всеукраїнський фестиваль екранних мистецтв «Дніпро-cinema», на якому були відзначені кілька програм запорізьких журналістів, серед них, зокрема, фільм «Дорога Свободи», створений творчою командою віжн-радіо «На дотик». Відправною точкою ідеї фільму події серпня 1991 року, а саме - 30-річчя з часу проведення у Запоріжжі другого Всеукраїнського молодіжного фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», який виявився не просто передвісником Незалежності, а, певно, кодою радянської епохи в літописі України, передвісником Незалежності нашої держави.
Диплом фестивалю на перше місце у творчому змаганні головній редакторці радіо «На дотик» вручила головний режисер «Суспільного» Світлана Кочкарьова, котра представляла Запоріжжя на «Дніпро-cinema». У фільмі про ті знакові події розказують з екрана багато співаків та журналістів, які добре пам’ятають про ту творчу атмосферу, яка підігрівалася присутністю керівників націонал-демократів на чолі з В’ячеславом Чорноволом, святкова, але тривожна ейфорія, яка супроводжувала фестивальні події.
В гості до журналістів прибув спеціально на свято Віктор Щербаков, який був учасником конкурсу «Червона рута» з піснею «Казаки в дозорі», яку він виконав в дуєті з Андрієм Бісітовим. На заході пісня прозвучала у виконанні Віктора та Олега Григор’єва, заслуженого артиста України, художнього керівника кінного театру «Запорозькі козаки» на бєк-вокалі. Сьогодні Віктор – соліст сімфонічного оркестру «Полтава», дуже відомого в Україні, але про початок своєї співочої кар’єри 30 років тому, саме на «Червоній руті», співак не забуває ніколи.
Виявилась причетною до історії фестивалю й відома у Запоріжжі екскурсовод «Під парасолькою» - Валентина Винниченко, яка спеціально завітала до художнього музею, аби вручити голові Запорізької обласної організації НСЖУ Наталії Кузьменко картину на сітці. Таку незвичайну художню роботу створили жінки-волонтери, які займаються плетінням маскувальних сіток для військових.
А насамкінець журналісти отримали рукотворні подарунки від своєї колеги тележурналістки Наталії Маренко, яка нині живе в Дрездені. Наталія активно займається волонтерською діяльністю: разом з журналістками Запорізького Центру журналістської солідарності Аллою Шамрай з Енергодару та Світланою Костюк виготовляє патріотичні вироби, які реалізують у Германії, та донатять на допомогу ЗСУ. До речі, Наталка – входить у десятку медівників Мережі зарубіжних власкорів ЦЖС і пише репортажі для сайтів ЗОО НСЖУ. Цього разу активісти-журналістки та гості заходу отримали кульчики та фігурки ангелів перемоги з бусин від майстрині.
- Захід справді вийшов неординарний, дуже цікавий та пізнавальний. Всі журналісти, особливо переселенці, мрійники релокованих ЗМІ, відкрили багато нових відомостей про те, як народжувалась демократія і незалежність саме в Запоріжжі, - каже редактор Оріховської газети «Трудова слава» Світлана Карпенко. - Журналісти регіону, в тому числі колеги-переселенці, не тільки відпочивають душею, споглядаючи мистецькі роботи місцевих художників, а й дізнаються багато цікавої інформації. Зокрема, цього разу про фільм віжн-радіо «На дотик» «Дорога свободи», який переміг на Всеукраїнському фестивалі екранних мистецтв в одній з номінацій і який розповідає про унікальний запорізький внесок в історію відновлення незалежності й державності України у 1991-му році. Ми всі знали про пісню «Вставай, Україно!» нашого колеги, композитора Анатолія Сердюка на вірш Дмитра Павличка. А от про те, що вона стала своєрідним каталізатором національної єдності, особисто я дізналася вперше. Публічні виконання цього історичного твору відбулися 14 березня та 19 квітня 1991 року на обласних відбіркових турах фестивалю «Червона рута» в м. Запоріжжі. Зустрічі з цікавими людьми, різноманітні заходи, організовані Запорізьким Центром журналістської солідарності, завжди цікаві, змістовні, захоплюючі. Не виключенням став захід, проведений координатором Центру Наталією Кузьменко, яка в ті роки в якості кореспондента газети «Наш город» висвітлювала події фестивалю і сама все бачила на власні очі. День української державності в Запорізькому обласному художньому музеї пройшов на високому рівні.
Ніна Деркач, Наталія Вадимова
Фото Дар’ї Зирянової