Іван Кушниренко давно занурився у тему і написав вже дев'ять книжок про цього народного анархіста-повстанця.
«В мене вийшла книжка «І вічно тополі шумлять» ще аж в 2008 році, - каже автор, - зі спогадами живих свідків, моїх земляків, люди просто розповідали про те, що вони пам’ятали й знали, щиро розповідали, яким був Махно. Вони всім і завжди казали правду, а з Махна зробили карикатуру, бо так було вигідно пропаганді».
У колі земляків з Гуляйпільської громади, коллег журналістів Запорізького Центру солідарності журналістів автор розповів про нові погляди на нелегку, складну і нерівну долю Нестора Махна, про проведення грандіозної роботи з дослідження ще невідомих сторінок його біографії.
А ви знаєте, звідки починається слово «Махно», що означає це прізвище і звідки воно утворилося? Іван Кушніренко розповів про це. А ще про самоосвіту командуючого Революційно - Повстанської армії України в період громадянської війни у 1918-1921 роках, про його ораторський і публіцистичний талант. За радянськи часи комуністичні ідеологи революційну діяльність Нестора Махна презирливо називали «махновщиною». А все це через те, що не знали чи забували, що слово «анархія» з грецької мови не безпорядок, а безвладдя. Автор своїми позиціями у книжці вимагає переглянути погляди на махновщину і повернути цим добру память їй та ватажку - Нестору Махно.
Іван Кушниренко розкрив перед слухачами ще одну цікаву сторінку біографії Нестора Махна - про жінок в житті революціонера і спростував легенду про нього як Махна- бабія.
Отже, розповідь була цікавою, а головне - корисною для слухачів, бо потрібно знати правду про значну постать, яка свого часу відігравала велику роль в історії нашого краю. Після заходу стали в чергу получити автограф автора книги « Нестор Махно.Хто він?».
Наш славний журналіст і письменник получив відзнаку - Почесну грамоту Гуляйпільскої міської територіальної громади за вагомий внесок у пропаганду махновського руху, активну громадську діяльність і патриотизм.
Світлана Костюк, фото авторки