Багатогранна особистість, людина широкого творчого та адміністративного потенціалу Сергій Пелюк, закоханий в свою професію, вже 21-й рік очолює навчальний заклад, невтомно перебуває в пошуку сучасних новацій в освітній і творчій діяльності. За фахом він баяніст - концертний виконавець, ініціатор та організатор всеукраїнського конкурсу «Баянне коло на Запоріжжі», автор та керівник інструментального квінтету «МІСТЕРІЯ», неповторне тембральне звучання якого підкорювало як українських слухачів так і за кордоних. Лауреат міжнародних конкурсів квінтет «МІСТЕРІЯ» отримував овації і на сході України (2016р), і в м. Ланчіано (Італія, Гран-прі конкурсу акордеоністів-баяністів 2019р).
- За понад 90 - річний період існування навчального закладу його випускниками стали біля 5 тисяч музикантів, - говорить Сергій Олександрович. - Серед них відомі музиканти-інструменталісти, оркестрові і хорові диригенти, викладачі музичного виховання. Випускники коледжу складають основу академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії, музично-драматичного театру ім. В. Магара та Театру молоді. Студенти коледжу щороку здобувають звання лауреатів та дипломантів міжнародних та всеукраїнських конкурсів, а надалі продовжують навчання в провідних музичних вузах України та Європи. Випускників коледжу знають не тільки в Україні, а й далеко за її межами: у Німеччині, Польщі, Канаді, Ізраїлі, Австралії, США.
Повномасштабне вторгнення росіян в Україну та окупація значної частини Запорізької області внесло свої корективи: навчається 125 студентів (раніше 230) у змішаному форматі. Загальноосвітні дисципліни викладаються дистанційно, предмети професійного напрямку, як і раніше, наживо.
- Не можна отримати фахового володіння інструментом і співом у «відеоформаті». Навчання музиці - це робота не тільки пальців, або речового апарату. Це дихання, емоції, розуміння і співпраця з диригентом, викладачем, один з одним. Нашим студентам від 15 до 19 років. Складний вік. І ми завжди поруч. Для музиканта важливо все: подача себе в музиці, вбрання, стиль, манери. Все це і є мистецтво, якому ми навчаємо хлопців і дівчат, - ділиться Сергій Олександрович.
В цьому році у коледжі створили експериментальний колектив – ансамбль « MISTERIA NOVA» під керівництвом Сергія Пелюка. Ансамбль складається з 12 студентів від другого до четвертого курсів: 4 скрипки, 4 баяни, рояль, бас та ударні. Перша концертна програма - це восім номерів американського композитора Лероя Андерсона. Твори з гумором, музичними «приколами» та саморобними інструментами дуже сподобались студентам. Презентація нещодавно відбулась при повному залі коледжу.
Присутнім на зустрічі журналістам теж пощастило подивитись деякі фрагменти концерту у запису, насолодитися бездоганним виконанням молодих артистів веселих п`єс «Вальсуючий кіт», «Балет для наждачного паперу» та джазових композицій з імпровізаціями.
Наталія Вадимова, Світлана Костюк, Олена Морозова, фото Дар’ї Зирянової.