- Ми виступаємо перед бійцями по всій лінії зіткнення, від Харкова до Херсона, - розповів журналістам керівник гурту Єня Воронецький, який має позивний Настрій. У цивільному житті був стендапером, у військовому почав шлях зі 122 ТРО, 183 батальйон м. Одеси, роти вогневої підтримки ще на початку вторгнення. І ось тепер – культурний десант. - Ми виступаємо у бліндажах, в лісосмугах, в напіврозбитих хатах. Наша мета - перезавантаження військовослужбовців. Вони дуже зморені боями. Але бачили б ви, як змінюються після наших виступів вираз їх облич і настрій! Це дуже важливо для людей на війні. Просто нам всім треба нагадувати: ми ми живі люди. І треба бути і морально-психологічно здоровими. І маємо такими ж повернутись з війни додому. І в цьому теж полягає мета нашого культурного десанту, - говорить Єня Воронецький.
Культурний десант на запрошення Блінкіна побував у США. Протягом місяця фронтові артисти провели 120 зустрічей і стільки ж концертів. У складі гурту був співак родом із Запоріжжя, який в бою втратив ногу і виступав уже на протезі. Дівчинка, яку війна лишила одного ока, чарувала публіку грою на скрипці. Американці були вражені виступом гурту.
Запорізькі журналісти також були у захваті від співу Юлії Франц і Ірини Квасній, які виконали популярні українські пісні. Вірші фронтовика, підполковника Сергія Сергієнка і свої власні зворушливо прочитав Сергій Харчук, який у культурному десанті вже другий рік, а на фронті з 24 лютого 2022 року. Міні-виставу з ляльками на піску про життя людини і Христа показав актор-лялькар Пилип Салінов.
Маленьке свято в Центрі журналістської солідарності Запоріжжя завершилося традиційним фотографуванням. Попереду у культурного десанту нові виступи перед нашими захисниками.
Ніна Деркач,
Світлини Алли Шамрай