Для майстрині Людмили Гармаш тема «Дерево роду» пройшла, як кажуть, крізь серце, вона з великою радістю сприйняла цей проєкт.
- Вишиваю дерево життя з 2015 року, бо це код сили. Цьогоріч зробила 19 великих яєць. Своїм ентузіазмом захопила оточуючих, вишивати почала вчителька та учасники курсів з української мови. І навіть 87-річна моя матуся також вишила 10 маленьких яєць і дерево життя.
Заступниця голови ГО «Запорозькі Берегині» Лариса Середа розповіла про власні унікальні писанок, створених на темному фоні, що символізує нашу родючу українську землю.
- Щоб ніяка біда, напасть не прийшла до родини, здавна наші предки закопували писанку в землю, ховали у хліву. Захисні писанки з деревом життя, бо я, як і усі українці, прагну захисту для нашої України, Запоріжжя, області. І вишила слова пісні Ніни Матвієнко «Ой, роде мій красний, роде мій прекрасний, не цураймося, признаваймося, бо багацько нас є…»
Цього року до «берегинь» приєдналась волонтерка Марина Широка, вона зробила дві писанки у техніці «вибійка», за допомогою штампів. Це стародавня українська техніка, мабуть ще з 16 століття, її перейняли з японської культури, що добре прижилася у нас, й стала популярною.
Кожна майстриня працювала з великим натхненням, вишивання для них стало сенсом життя, що надихає. Створюючи свої шедеври, вони не шкодували кольорів, розквітчували яєчка-вишиванки, робили їх різнобарвними, як наша чудова Україна.
Талановита Надія Ткаченко професійно вишиває рушники. ЇЇ внесок - чудовий весільний рушник, з авторським деревом життя. «Це символ роду, що передається з покоління в покоління, наша історія, наш родовід, що поєднує минуле з теперішнім часом і майбутнім.» Вишивальниця наголосила на важливості збереження традицій, навчанні молоді, щоб зберігався генетичний код української нації, який об'єднує нас з кожним роком з новою силою.
Журналістки-майстрині Алла Шамрай з Енергодару та Світлана Костюк подарували колежанкам по ремеслу ляльки-мотанки дзиги, які приносять радість та заспокоюють, і тепер з успіхом використовуються на психологічних тренінгах в Центрі журналістської солідарності і обласній лікарні.