Кадри, представлені на виставці, зокрема в одній із зал, залитій червоним світлом, – це не просто фото, це зафіксовані моменти людської трагедії. Ось світлина з Ірпеня, де бабусі на тлі зруйнованих будинків, а за їхніми спинами під завалами чутно голоси тих, хто ще живий і чекає на порятунок. «Це була драматична фотографія. Бо ми стоїмо під руїнами, під якими знаходяться їхні рідні», – говорить фотографиня, стримуючи сльози.
На іншій світлині – дідусь, що загинув просто на вулиці. «Дідусь йшов з магазину. У нього навіть на рукаві була позначка, що він цивільний, така біла нашивка. Він ніс молоко, яйця, там телефон у нього валявся поруч. І на потилиці був отвір від кулі і кров, – розповідає Вєра, голос її тремтить.
Знімки Краматорська… Фотокореспондентка місяць жила у військовому шпиталі, знімала прибуття поранених. «Я пам'ятаю, коли привезли одного солдата, були хлопці з The New York Times. Бійця зразу стабілізували, дали якийсь укол, щоб він отямився, і журналісти взяли в нього інтерв'ю. Уявіть собі: людина майже без ніг, і він 20 хвилин дає інтерв'ю чистою англійською мовою. Потім каже: «Вибачте, я більше не можу», і його везуть в операційну», – згадує вона.
Ще одне фото – евакуація бабусі з Лисичанська, яку витягли з-під завалів через тиждень після обстрілів. «Японський лікар ніс її на руках і кричав: «Дорогу! Дорогу!» – це було неймовірно», – розповідає Бланш. Вона була під завалами тиждень, не могла звільнитися, тому що старенька, в неї не було сили. Її рука забинтована, а на бинті шпилечкою пристебнуті ключики від її будинку.