Діджитал-інструменти: як потрапити на прийом та не стояти в черзі

Кожен українець має змогу потрапити до лікаря та отримати послуги й ліки, незалежно від місця перебування та наявності декларації. Якщо ви є внутрішньо переміщеною особою, вам НЕ потрібно переукладати декларацію, достатньо звернутися по допомогу напряму в найближчий медичний заклад.

Знайти найближчий заклад первинної допомоги можна: ⋄ за допомогою онлайн-карти медичних установ від МОЗ: https://moz.gov.ua/karta-medzakladiv ⋄ зателефонувавши на гарячу лінію НСЗУ 16-77 у робочі дні з 9:00 до 18:00 (понеділок-четвер) та з 9:00 до 16:45 (у п’ятницю). ⋄ Аби не стояти в черзі, запишіться на прийом до лікаря на конкретну дату та час через: ⋄ реєстратуру, зателефонувавши за номером, що є на сайті медичного закладу; ⋄ платформу «Поліклініка без черг». Також ви завжди можете знайти потрібного лікаря та отримати консультацію онлайн, не відвідуючи лікарню фізично: ⋄ через медичний чат-бот «Турбота» в Telegram ⋄ у додатку «Doctor Online». Дистанційно ваш сімейний лікар або педіатр може: ⋄ провести консультацію; ⋄ виписати електронний рецепт, створити електронне направлення до лікаря спеціалізованої допомоги; ⋄ направити на безкоштовні базові тести та аналізи. Щоб отримати необхідні препарати за програмою «Доступні ліки», вам необовʼязково мати паперовий рецепт, достатньо отримати електронний і звернутися з ним до найближчої аптеки. Покрокова інструкція, як отримати «доступні ліки» за електронним рецептом: ⋄ Запишіться до сімейного лікаря. Якщо ви внутрішньо переміщена особа, вам необовʼязково підписувати нову декларацію. ⋄ На прийомі лікар випише електронний рецепт на ліки або направлення до лікаря-спеціаліста. ⋄ Ви отримаєте SMS-повідомлення на ваш номер із таким текстом: «Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ» ⋄ Зверніться до найближчої аптеки, де є наліпка «Доступні ліки», повідомте працівникові 16-значний номер та код електронного рецепта.
Щоб дізнатися, де найближча до вас аптека з необхідними ліками: ⋄ Зателефонуйте на гарячу лінію НСЗУ 16-77 у робочі дні з 9:00 до 18:00 (понеділок-четвер) та з 9:00 до 16:45 (у п’ятницю). ⋄ Скористайтеся чат-ботом «Спитай Гриця» у Telegram ⋄ Перевірте наявність ліків у вашому медичному закладі за допомогою ресурсу «Є ЛІКИ». Детальніше про перелік ліків, які є безоплатними у рамках програми «Доступні ліки», можна прочитати на сайті МОЗ. За матеріалами МОЗ