На компенсацію громадам комунальних витрат за безкоштовне розміщення ВПО спрямовано понад 34,5 млн грн

Компенсація спрямовується на покриття витрат за воду, світло, газ, вивезення сміття, а також купівлю дров, пелет і вугілля.

З резервного фонду Держбюджету спрямовано понад 34,1 млн на відшкодування комунальних витрат за липень громадам, які безкоштовно прихистили внутрішніх переселенців у комунальних та державних закладах, а також приватних закладах освіти. Відповідне розпорядження Уряд схвалив на засіданні 4 листопада. -Від самого початку збройної агресії рф українські громади не залишаються байдужими безкоштовно надають прихисток вимушеним переселенцям у своїх комунальних закладах. Зокрема, у липні було залучено близько 6,2 тисячі закладів комунальної та державної форм власності та надано прихисток понад 97,6 тисячі громадянам. Загалом, за вісім місяців війни, у громадах по всій Україні було розміщено близько 1,6 млн вимушених переселенців, – зазначив в.о. Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.
За інформацією Міністерства розвитку громад і територій України, від початку війни, громадами було організовано у будівлях державної, комунальної та приватної власності понад 163 тисячі місць для проживання ВПО. Проект розпорядження розроблений на основі узагальненої Мінрегіоном інформації, отриманої від обласних військових адміністрацій та профільних міністерств. Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку та умов надання компенсації за спожиті комунальні послуги за розміщення внутрішньо переміщених осіб у будівлях (приміщеннях) об’єктів державної, комунальної та приватної власності у період воєнного стану. Відтепер, починаючи з 1 вересня, компенсацію на оплату комунальних послуг мають змогу також отримувати юридичні та фізичні особи підприємці, які надали безкоштовне тимчасове житло ВПО. Джерело: прес-служба Міністерства розвитку громад і територій України Відділ комунікацій Запорізької обласної ради