Блокчейн - це особливий цифровий реєстр, в якому записуються дані про скоєні транзакції. Безпеки даних вдається досягти за рахунок того, що реєстр створюється одночасно відразу на кількох комп'ютерах, причому, несанкціонований доступ до записів просто неможливий.
- Блокчейн відкриває широкі можливості для медіа індустрії, гарантує прозорість, автентичність та безпеку інформації, - каже Олег. – Децентралізована технологія дозволяє уникнути цензури та маніпуляцій, а також створює нові моделі розподілу контенту.
Ще одна перевага використання блокчейну полягає в тому, що ця технологія може відігравати ключову роль у боротьбі з дезінформацією: збереження записів про джерела та авторство контенту на незмінному блокчейні тим самим забезпечують медіа високий ступінь довіри до свого контенту.
Актуальним є й той факт, що децентралізовані медіа-платформи , побудовані на базі блокчейну, можуть стати механізмом забезпечення свободи слова та доступу до інформації для всіх користувачів. Вони уникатимуть цензури та забезпечать анонімність користувачам.
– Але треба мати на увазі, що технологія блокчейну хоч і має багато переваг, також створює серйозні обмеження, - пояснює тренер. – особливо до швидкості та масштабності. І тим не менш користь для журналістів очевидна: Відкриті данні на блокчейні дають нові можливості для медійників у використанні даних для аналізу, розслідувань і інформативних матеріалів.
Наталія Вадимова, фото Дар’ї Зирянової