Gap-year для майбутніх лідерів

14:08 03.04.2025

Серед українських школярів зазвичай прийнято одразу після закінчення школи вступати до університету. Gap-year, або рік перерви між навчанням і вибором майбутньої спеціальності, не є поширеним явищем. Проте цей рік "відпочинку" можна використати не лише для бездіяльності, а й для особистісного розвитку. І про це зараз рокаже Ніка Колесник, дівчина з Запоріжжя.

Привіт, мене звати Ніка. Я навчалась в Запорізькому Колегіумі “Мала гуманітарна академія”. Ще починаючи з 9 класу я думала ким же я хочу бути, на кого хочу навчатись ? Та чесно кажучи я думала до кінця 11 класу та так і не вирішила. Але я не хотіла йти в університет заради університету. Тому за підтримкою моїх батьків я вирішила взяти вільний рік але не просто, щоб сидіти дома і нічого не робити. А щоб розвиватись та пізнавати себе та світ. І тут мій тато розповів мені про Українську академію лідерства. І я вирішила, що хочу піти туди. Це не вищий навчальний заклад і диплому після закінчення я не отримаю. Але навчаючись в академії я отримаю купу досвіду, який знадобиться мені в подальшому житті.
Українська академія лідерства — це формаційна платформа особистісного та суспільного розвитку для молоді на основі цінностей. Академія поєднує річну програму між школою та університетом для вмотивованих підлітків 16-20 років та масштабні соціальні проєкти для суспільства. Мені дуже подобається Академія. Я тут, тому що хочу зрозуміти, ким я хочу бути та чого хочу від життя. Академія – це середовище, де ти не лише розкриваєш свій потенціал, а й стаєш частиною активної та дуже крутої спільноти. Тут ми не лише навчаємося, але й реалізуємо власні проєкти, які справді впливають на наше суспільство та змінюють його на краще. Академія сприяє формуванню громадської свідомості та розвитку навичок лідерства, командної роботи, ефективної комунікації та вирішення конфліктів. Завдяки цим можливостям ми не лише втілюємо свої ідеї, але й покращуємо життя в своїх громадах та містах, допомагаючи людям і навчаючись працювати разом з ними. Навчальна програма УАЛ охоплює лекції з релігієзнавства, психології, управління проєктами, постановкою цілей, інформаційної безпеки та технологій – теми, які є дуже різноманітними і дозволяють кожному знайти свій власний шлях. Лекції проводять викладачі з Києво-Могилянської академії, Українського католицького університету та інших провідних навчальних закладів. Крім того, ми працюємо з менторами, які допомагають визначити цілі, аналізувати свої сильні сторони та підтримують у складних ситуаціях. Програма також включає психологічну підтримку, щоденні тренування та рефлексії, що сприяє кращому усвідомленню своїх потреб і прийняттю обґрунтованих рішень.
Академія допомагає мені розвиватися в різних напрямках таких, як фізичний (командний спорт, біг, турніри, півмарафон), інтелектуальний (лекції, курси, читання книг) та емоційний (рефлексії, перегляд і обговорення фільмів). В Академії досить щільний та насичений графік,але мені дуже подобається, що ми зустрічаємося із держслужбовцями, підприємцями, лекторами, багато волонтеримо, вчимося створювати власні проєкти, займаємося спортом та мандруємо Україною та скоро поїдемо в ЄС.
В Україні, в умовах постійних змін і викликів, важливим є мати навички, які допоможуть стати не тільки успішним фахівцем, але й дійсно ефективним лідером. Обравши Українську академію лідерства, я бачила в ній унікальну можливість зануритися в середовище, де я зможу розвиватися в різних напрямках і одночасно формувати свою ідентичність та цілі. Я усвідомлювала, що за короткий проміжок часу зможу отримати не лише теоретичні знання, але й практичний досвід, який стане неоціненним у моєму подальшому житті. Програма Академії надала мені змогу працювати в команді, вивчати багато цікавої та різної інформації. Взаємодія з успішними особистостями з різних галузей державотворення і бізнесу сприяла моєму натхненню і впевненості у своїх силах.
Мені також імпонувала ідея активного здійснення соціальних проектів, адже я вважаю, що справжнє лідерство полягає не лише в досягненні особистих цілей, а й у бажанні зробити світ кращим. Саме через волонтерську діяльність я зрозуміла, як важливо не лише брати, але й віддавати, бути корисною для інших. Академія також стала для мене простором для самовизначення. Під час різноманітних рефлексій я більш детально досліджувала свої інтереси та сильні сторони. Зараз, після сімох місяців навчання, я відчуваю значний прогрес у своєму розвитку: у мене з’явилися нові знайомства, навички, а найголовніше – розуміння того, ким я можу стати в майбутньому. Я щаслива, що зробила правильний вибір, і сподіваюсь, що Все те, чому я навчилася тут, допоможе мені у подальшому житті реалізувати свої мрії і стати справжнім лідером. Академія також є місцем, де зустрічаються однодумці. Коли я прийшла до Академії, мене відразу прийняли в коло, як свою. Спільнота тут нагадує велику родину: ти завжди можеш розраховувати на підтримку та допомогу друзів у будь-якій ситуації. Ми разом організовуємо проєкти, беремо участь у соціальних ініціативах, і що найважливіше – всі ми прагнемо змін на краще. Спільнота Академії є однією з найцінніших частин цього досвіду. Тож для мене Українська академія лідерства – це не просто освітня установа, а рік можливостей, аби побачити світ, дослідити себе та впливати на майбутнє нашої держави, розвиватися як лідер і формувати краще суспільство. Якщо ви готові до викликів, прагнете змін і шукаєте підтримки для втілення своїх ідей, УАЛ є найкращим вибором для вас. Ніка Колесник, Запоріжжя-Львів-Запоріжжя Фото надані авторкою