Більше 20-ти років він відпрацював власним фотокореспондентом державного інформаційного агентства «Укрінформ» по Запорізькій області. Фоторепортажі та інформації друкувалися в багатьох провідних газетах та сайтах, в закордонних виданнях. Як фотохудожник брав участь в українських та міжнародних фотовиставках. Наразі Борис Вікторович працює з молоддю – викладаю курс «Мистецтво фотографії» в Запорізькому національному університеті та керує молодіжною фотостудією Запорізького міського палацу дитячої та юнацької творчості. Спілкувалися про фотомистецтво та візуальні практики. Здавалося б, із сучасними цифровими можливостями кожен – сам собі й режисер, і фотограф, але не все так просто.
Знаний майстер зображальної журналістики, Борис Дворний розкрив методи, як звичайний знімок перетворити на шедевр.
Текст і зображення в журналістиці завжди ідуть поруч, проте візуальний спосіб передачі інформації швидкий і відкритий: подивився - і все зрозумів. Робота над фотокомпозицією, побудова кадру, особливості роботи з тілом, освітленням під час фотографування, сприйняття кольору, портретна та пейзажна зйомка – усе це справжня наука.
– Зараз без фотографування не можливо уявити собі сучасне життя: з допомогою телефонів люди фіксують абсолютно все. Але у журналістів зовсім інша задача – ми повинні проводити якісні репортажі для фіксації важливих моментів, що, можливо, ввійдуть в історію, або будуть використані для фіксації злочинів рф проти України.
Ось кілька порад від майстра:
- знайди найвиразнішу точку зйомки,
- у кожній події важливо зловити вирішальну мить і зафіксувати, -включати в кадр тільки те, що працює на ваш сюжет,
- використовуйте різні фотографічні прийоми (композицію, світло),
- знімайте з різної висоти,
- вносіть корегування в процесі зйомки,
- робіть більше дублей,
- враховуйте взаємодію об’єкту і фону.
Журналісти з задоволенням передивилися фоторепортаж Бориса Дворного з подій Запорізького майдану (2014 р.), а також його виставочні портретні та пейзажні роботи. Вражає!
Наталія Стіна, фото Юрія Зелінського