За результатами дослідження London School of Economics, 65% дітей до 14 років не здатні самостійно відрізнити фейк від достовірної новини. У поєднанні з алгоритмами соцмереж це створює вибухонебезпечне середовище, де треш-контент стає нормою, а підлітки — легкою здобиччю для маніпуляторів. Особливо небезпечно, коли діти потрапляють під вплив дезінформації, яку свідомо запускають, зокрема, російські пропагандисти та недобросовісні "лідери думок".
“Чого навчить цей курс? Діти навчаться розпізнавати фейки, маніпуляції й інформаційні вкиди, ставити під сумнів підозрілу інформацію, розуміти, як працюють алгоритми TikTok, YouTube, Instagram, – розповідає Володимир Страшко, СЕО дистанційної школи Unicorn School. – Батьки дізнаються як пояснити дитині, що таке фейк і навіщо важливо це розуміти, як спокійно й без тиску говорити з дитиною про інформаційні ризики, як убезпечити сім’ю в цифровому середовищі. Ми ініціювали цей проєкт, бо віримо: лише системне, зрозуміле й сучасне навчання може справді дати дітям навички самозахисту в інформаційному середовищі. А головне — допоможе батькам і підліткам почати діалог про ризики в інтернеті, не через заборони, а через розуміння й партнерство”.
Навчальний курс підлітки можуть пройти повністю онлайн та мають доступ до нього з будь-якого пристрою – з комп'ютера, планшета або телефону. Відкривати завдання можна просто і зручно в будь-який зручний час, без будь-яких обмежень. Всі матеріали залишаються на пристрої, вся інформація буде доступна і після проходження – завжди можна буде повернутися, повторити урок або пройти завдання ще раз у будь-який момент.