Так, у Харкові завершили будівництво першої підземної школи.
- Школа розрахована на 450 учнів в одну зміну. Тобто за один день тут мають можливість навчатися 900 учнів. Почнемо приблизно з 300-350, бо треба, щоб і вчителі звикли, і діти. Школа спроєктована та збудована відповідно до всіх ДБНів, які застосовуються під час війни, - сказав на її презентації Харківський міський голова Ігор Терехов.
Передбачається, що навчання дітей відбуватиметься у дві зміни та через день, тобто чергуватиметься офлайн та онлайн, аби охопити більше дітей змішаною формою. Відповідно до санітарного регламенту, молодші школярі матимуть по 3 уроки, старші - по 4 уроки. Навчання офлайн - через день, а деякі предмети будуть лише дистанційно.
Перша підземна школа з’явилася в Індустріальному районі Харкова — саме його та Північну Салтівку бомбардували найчастіше. Площа школи — понад 1000 кв м, 20 кабінетів та 17 інших приміщень. Площа кабінетів - по 33 кв.м. Місткість класу розрахована на 20 учнів.
У школі організовано також учительську кімнату, ресурсну кімнату, зону ресепшену, приміщення багатофункціонального простору (конференц-зал), технічні приміщення. Об’єкт має системи вентиляції та рекуперації повітря, два входи-виходи. Окрім учбових приміщень, медичний пункт, міні їдальню(В заклад привозять готові обіди для дітей, на місці роблять лише чай. - авт.), туалетні кімнати.
Спортзалу тут немає, бо ПРУ (протирадіаційне укриття) цього не передбачає. Але рухова активність під час уроків забезпечується проведенням руханок.
Для підтримки стабільного психологічного стану і ментального здоров’я дітлахів для фарбування стін навчальних приміщень тут використали різнокольорову гаму фарб пастельних тонів. Також передбачена щоденна робота чотирьох тьюторів для початкових класів і двох педагогів-психологів для супроводу освітнього процесу в цілому в підземній школі.
Разом з тим, перш за все, підземна школа - це протирадіаційне укриття, яке спеціально облаштоване під освітній простір. Під час будівництва закладу враховано всі вимоги до облаштування навчальних кабінетів у школі-укритті. Це і ДБН — Будинки та споруди навчальних закладів, і Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, і Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Класи вже сформовані, у кожному - не більше 20 учнів. Найбільше дітей молодшого шкільного віку. Завдяки школі до Харкова вже повернулися чимало родин із дітьми. Чимало педагогів також повертаються із евакуації.
Вартість будівництва підземної школи, за інформацією Ігоря Терехова, склала 58,8 млн грн. Обладнання для школи взяли з навчальних закладів, оскільки в них воно зараз не використовується.
Проект реалізовували представники профільних департаментів Харківської міської ради та будівельна компанія, вони чітко розподілили напрямки робіт і жорстко дотримувалися графіків їх виконання. Паралельно «Харківська інвестиційна агенція» опікувалась залученням донорів для матеріально-технічного оснащення школи.