Професійне навчання учасників бойових дій

16:26 17.11.2023

Державна служба зайнятості реалізовує експериментальний проєкт з організації професійного навчання учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни.

Навчання може здійснюватися як за очною (денною, вечірньою), так і дистанційною, дуальною формами. Строк навчання до 6 місяців. Як це працює? Громадяни з поміж учасників бойових дій або осіб з інвалідністю внаслідок війни для проходження навчання мають: 1. Обрати професію, програму з переліку ліцензованих професій та освітніх програм. Докладніше про Реєстр освітніх програм для організації навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни 2. Визначити заклад професійної освіти Державної служби зайнятості. 3. Подати заяву до центру зайнятості заяву особисто в паперовій або електронній формі, а також пред’явити: • паспорт громадянина України; • посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни; • документ про освіту, або дублікат такого документу; • ідентифікаційний код; • особи з інвалідністю внаслідок війни подають також копію довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації. Подати онлайн-заяву на проходження навчання можна за посиланням.
Крім того зауважимо, служба зайнятості компенсує витрати на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку та забезпечує місцем проживання на період навчання. Після успішного завершення результатом професійного навчання є здобуття повної або часткової професійної кваліфікації з отриманням свідоцтва про присвоєння або підвищення робітничої кваліфікації. Додаткову інформацію щодо професійного навчання можна отримати у Contact-центрі ЗОЦЗ за номером 0 800 33 67 28