- У рамках тренінгу «Підвищення стресостійкості журналістів» працювали із психологом. Шукали антидот від тривожності, застосовуючи різні техніки, - каже редакторка районної газети «Червоний промінь» Наталія Стіна. -
Де взяти сили у війну, щоб жити, як зберегти спокій – запитує себе кожен з нас. Стресостійкість, виявляється, можна підвищити, натренувати, як м'язи. А починати треба з основного: нормалізувати сон, зменшити вплив інформаційного поля, мати збалансоване харчування, шукати позитивні емоції, працювати. І Дар'я Бойко показала, як працювати над собою.
– Дуже корисна психологічна вправа – «безпечне місце», - розповідає радіо-журналістка з Енергодару Алла Шамрай, – треба було намалювати щось таке, де ти почуваєшся впевнено, спокійно, відчуваєш радість та завжди маєш гарний настрій. Такою територією особисто для мене є мій дім в рідному Енергодарі, де зараз хазяйнують окупанти. Я намалювала інтер’єр своєї квартири, мої чудові квіти, які я так люблю… Але поки розповідала колегам про домівку, на очі навернулися сльози. І це позитивний результат, як вважає психологиня, бо назовні вийшли емоції, що я постійно тримаю в собі, накопичуючи внутрішню напругу та стрес.
- Кожен з учасників тренінгу знайшов для себе багато корисного у порадах тренера, і це дуже важливо, бо журналісти зараз самі, працюючи з людьми, постраждалими від війни, морально та фізично травмованими, виконують функцію психіатрів. – говорить журналістка-волонтерка Олена Кареліна. - Нам треба добре знати, як можна допомогти і собі, і мешканцям прифронтових територій, де ми живемо та працюємо.