Батьки, які були присутні на зібранні, почали підписувати звернення до в.о. директора департаменту освіти і науки Андрія Хмельницького з вимогою перегляду рішення щодо звільнення з посапди директора гімназії №107 Ємельянової Галини Вікторівни.
“Вважаємо, що підземна школа — це перш за все навчальний заклад. Безпечне офлайн навчання — це те, заради чого наші діти почали відвідування підземної школи”, - зазначається у зверненні.
Батьки підкреслюють, що якщо буде забезпечений вільний доступ сторонніх осіб під час повітряних тривог, то до школи можуть потрапити зброя, вибухівка, отруйні речовини. Також, на їхню думку, може відбутися знищення або псування майна (на яке, додам, витрачені мільйони гривень, наданих благодійниками, оскільки для підземної школи закуплені нові м’які меблі та сучасне інформаційне обладнання.
Батьків також хвилює можливе погіршення санітарно-епідеміологічного стану приміщень, де кожного дня перебувають діти (розповсюдження інфекцій, забруднення аудиторій, коридору та санвузлів).
І ці побоювання небезпідставні — адже у дорослих, звісно, ніхто не вимагатиме довідок про стан здоров’я. А чи є гарантія, що сюди не зайде хворий на ГРВІ, грип чи, не дай Боже, відкритий туберкульоз? Ні, такої гарантії ніхто не дасть. Кого призначать винним? Звісно, керівника!
Батьки вважають, що допуск сторонніх у приміщення з масовим перебуванням дітей може мати фатальні наслідки. До речі, у школі, на будівництво і обладнання якої витрачено понад 110 млн гривень, немає співробітників поліції охорони. І лише на днях тут встановили “тривожну кнопку” для термінового виклику правоохоронців
Батьки вимагають, щоб підземна школа була лише для безпечного навчання дітей, а укриття у підвалі наземної школи - для перебування громадян під час повітряної тривоги.
І вимагають поновити на посаді Галину Вікторівну Ємельянову — чудового керівника, яка дбає про учнів і про педколектив. Збір підписів продовжується. Батьківська спільнота наголошує, що вони не збираються зупинятися, а будуть боротися за повернення Галини Ємельянової на посаду і за безпечний освітній процес для своїх дітей.
«Її підставили. Тому, що немає чіткого розмежування, кому і як підпорядковується ця підземна школа, бомбосховище або протирадіаційне укриття. Який це осередок? Це не визначено. І тому, що б не зробила наш директор, вона завжди буде не права.
Запустить вона туди дітей, і там будуть тільки діти навчатися безпечно, як це і пропонувалося батькам і батьки на це пішли – вона буде винна. Почне запускати громадян, які хочуть там сховатися, навіть у другому тунелі або на сходинках, вона також буде винна. Якщо вони там нароблять якусь шкоду.
Її поставили в безвихідне становище. Я думаю, що в такому зараз становищі перебувають усі директори шкіл нашого міста. Бо усім ще восени запропонували зробити ремонти в укриттях. Вони запустили освітній процес. А зараз від них будуть вимагати запускати туди усіх охочих, коли буде тривога. І хто буде нести відповідальність?
Нам пропонують, якщо будуть якісь негаразди, виникне якась ситуація, викликати поліцію. Але ми всі розуміємо, що це час. А за все це буде відповідати технічний персонал та керівник школи. Чому вони повинні це робити? Тому ми, як батьківська спільнота вимагаємо, аби було виокремлено питання, хто забезпечує безпеку громадян міста, нашого району і як тепер організувати безпечне середовище для освітян та учнів.
Бо це різне! І не треба забезпечувати це за рахунок учнів, батьків, вчителів, директорів! Така ситуація неприпустима!
За директора ми будемо боротися, за безпечний освітній процес ми будемо боротися! Аби ми не хвилювалися, приходячи зранку, хто був у школі вночі і що там залишив!
У нас в місті кожного дня лунає тривога, зростає нервове напруження. Люди вже на грані! А ще практично щодня до поліції поступають сигнали про мінування, знаходять гранати та вибухівку, і ми не хочемо, аби це все було у нас в школі. Тому ми, як батьківська спільнота, вимагаємо і будемо за це боротися усіма можливими законними методами: ми не хочемо бачити у підземній школі ніяких людей, крім батьків, учнів і учителів», — зазначає голова батьківського комітету 11-А та 7-А класів Юлія Барабаш.
Ввечері біля гімназії знову збиралися батьки учнів гімназії №107, підписували звернення з проханням повернути директорку на посаду.
Батьки впевнені: Галину Вікторівну департамент звільнив, щоб на її місце призначити “свою людину”. Галина Ємельянова директором працювала з 2012 року, а взагалі у цьому учбовому закладі — понад 20 років: вчителькою початкових класів, вчителькою математики.