Журналісти брали активну участь в обговоренні теми тренінгу, він пройшов у жвавій зацікавленій бесіді. Що теж сприяло глибшому засвоєнню матеріалу і основоположних норм Міжнародного гуманітарного права. Своїми враженнями від заходу поділилася головний редактор газети «Наше життя» з прифронтового селища Новомиколаївка Катерина Заварзіна.
-Дуже рада, що стала учасницею важливого тренінгу з міжнародного гуманітарного права, який провели представники Міжнародної гуманітарної організації «Женевський заклик» за ініціативи Центру журналістської солідарності Запоріжжя. Отримала безцінні знання, зокрема, дізналася, що, міжнародне гуманітарне право захищає осіб, які знаходяться під впливом дії збройних конфліктів. МГП встановлює норми та правила ведення війни з метою зменшення страждань цивільного населення, військовослужбовців, полонених та інших осіб, які перебувають під особливим захистом (медичний, духовний персонал та гуманітарні працівники).
Приміром, один з фундаментальних принципів МГП стосується заклику до воюючих сторін розрізняти цивільних осіб та військових (комбатантів), цивільні та військові об'єкти. Зокрема, заборонено атакувати цивільних осіб та цивільні об'єкти, брати заручників чи використовувати цивільних у якості «живих щитів», тощо.
«Женевський заклик» веде активне навчання бійців, інформування громадянського суспільства для посилення безпеки, дотримання гуманітарних принципів. Це дуже важливо і для журналістів, які висвітлюють воєнні дії та життя цивільного населення під час цих дій, - підкреслила журналістка.
Валентина Бистрова
Фото Дар’ї Зирянової