Катарина Матернова: «ЄС на боці України і разом з Україною»

17:16 01.04.2025

Амбасадорка ЄС в Україні Катарина Матернова у Черкасах зустрілась із журналістами регіональних медіа і підтвердила, що країни Європейської спільноти активно підтримують і надалі підтримуватимуть Україну у нашій боротьбі за свободу і незалежність. Зустріч відбулася у рамкам тренінгу «ЄС: просто про складне», який забезпечила «Інтерньюз-Україна» – організація з експертизою на ринку медіа, комунікацій, освіти та консалтингу. До участі у тренінгу на запрошення «Інтерньюз-Україна» долучилась і авторка цих рядків. Мотивація зрозуміла – враховуючи нинішню непросту міжнародну ситуацію, напруження на фронті і підступність ворога, нам вкрай важливо знати, хто сьогодні на нашому боці, і краще почути це із перших уст.

На тренінгу журналістам нагадали історію створення, організаційну будову та структуру ЄС, розповіли про перспективи України щодо вступу в ЄС та проєкт переговорних рамок для України, підтримку у реформуванні сектору цивільної безпеки, а також підтримку України на шляху до членства в ЄС. Окрему увагу приділили темі протидії дезінформації про вступУ країни до ЄС. Єлизавета Ткаченко, експертка з протидії дезінформації, аналітикиня VoxCheck розповіла про актуальні наративи роспропаганди та надала інструменти, завдяки яким можна ефективно їм протидіяти. Зокрема, таких: ЄС використовує Україну та заробляєна ній гроші, євроінтеграція призвела до крахуекономіки України і призведе до розвалу ЄС, Україна перетворюється на тягар для ЄС через біженців і проблеми з газом. Особливо цинічно від окупантів звутить заява “У росії, на відміну відЄС, цінують життя тадобробут українців” та “Вступу в ЄС хоче влада, а не українці”. - Мета таких наративів- дискредитувати євроінтеграціюУкраїни, зокрема створити враження, що наближення України до ЄС є шкідливимдля країни та її громадян,, посилити антиєвропейськінастрої, зокрема сформувати скептицизмта недовіру до ЄС серед українців, розколоти суспільство:створити суперечності міжприхильниками євроінтеграції татими, хто сумнівається в її користі, легітимізувати російськуагресію: виправдати війну, представляючи її як наслідок курсу України на Захід, - пояснила Єлизавета Ткаченко. Також ворог прагне підірвати міжнародну підтримку України, зокрема посіяти сумніви щодо подальшої співпраці ЄС з Україною. Тож вкрай важливою для розвіювання цієї дези видалася зустріч зурналістів із амбасадоркою ЄС в Україні Катариною Матерновою.

На загальну підтримку України та українців ЄС виділив 139, 2 млрд євро, в їх числі 1,5 млрд євро з прибутків від російських знерухомлених активів.

Разом із журналістами локальних медіа пані Катарина Матернова відвідала одну із загальноосвітніх шкіл у Черкасах, інвестиї з ЄС на яку дозволили придбати нову комп’ютерну техніку та мультимедійне обладнання відповідно до вимог Нової української школи, а також провести капітальний ремонт шкільної їдальні. - ЄС підтримав інвестиції в освіту на регіональному та місцевому рівнях у межах програми «Ukraine Facility» за допомогою інвестиційних індикаторів, закладених у Плані з її реалізації. Загалом, було виділено 650 млн євро на розвиток освітнього сектору, зокрема на створення укриттів, придбання шкільних автобусів, цифровізацію та обладнання навчальних закладів, - уточнила Катарина Матернова.
А згодом, на прес-конференції вона підтвердила, що Україна – це Європа, і наша держава неодмінно стане повноправним членом ЄС.
Також, відповідаючи на запитання авторки цихрядків, висока представниця ЄС відмітила, мовляв, цілком логічно, що створений як суто економічна міжнародна організація Європейський Союз наразі змінює свою парадигму і переглядає свою роль у світі, де підтримка США більше не видається гарантованою. На тлі зростаючих загроз з боку Росії уряди країн ЄС нарощують оборонні бюджети, шукають нові джерела фінансування й готуються до більшої автономії у сфері безпеки. Маємо знати про це, оскільки саме європейські країни залишаються нашим надійними партнерами у протистоянні загабницьким амбіціям окупантів і продовжують надавати допомогу, щоб Україна могла вистояти у цій війні і посісти своє гідне місце серед рівних у Європейському Союзі.

Наталія Зворигіна, “Запорізька правда”