- Бути готовою подбати про власну безпеку – це не тільки про захист від обстрілів, бомбувань чи мін у важкий воєнний час, який ми зараз переживаємо, це і про особистий захист від кримінально небезпечних елементів. Саме дівчата, жінки, як вразлива категорія, найчастіше стають об’єктом їх насильницьких дій. Наш тренінг сьогодні про те, що кожна з нас, незважаючи на вік, повинна усвідомити головний меседж: ти – сильна, ти не жертва, ти можеш себе захистити. Для цього треба навчитися прийомам самооборони і захисту, - так розпочала заняття тренерка Марина, як її з повагою називають учні, котрих вона вже підготувала для захисту від небезпеки у побутовому житті.
- Журналістки дізналися про ситуації, в яких найчастіше жінки стають жертвами нападників, на прикладі власних історій, коли потрапляли в досить небезпечні ситуації, розповідали, як їм вдалося захистити себе, слухали поради тренера – доволі прості, але ефективні і дієві.
На жаль, не завжди людині, до якої стороння особа проявляє неправомірні дії, доводиться розраховувати на допомогу інших. Інколи їх просто немає поруч, а нерідко вони не реагують на прохання допомогти. Тож залишається розраховувати тільки на себе. І в таких випадках дуже згодяться навички самозахисту або самооборони.
- Вдаватися до самозахисту потрібно, коли існує небезпека, яка містить ознаки злочину, або можливість скоєння злочину, - говорить Марина Плюйко. - Наприклад, це посягання на здоров'я та життя. Зловмисник зазвичай обирає жертву, фізично слабкішу від нього. В поле зору зловмисників нерідко потрапляють жінки, які на ходу розмовляють по телефону і не завжди відчувають, що за ними хтось слідкує. Почути загрозу можуть завадити навушники, а побачити - насунутий на обличчя капюшон куртки. Тому треба бути завжди готовою до небезпеки, - підкреслила тренерка.
Як же уникнути небезпеки і захистити себе, якщо зловмисник уже проявив агресію? Самозахист - це природна реакція на загрози та небезпеку. За словами пані Марини, у кожного свій спосіб, який залежить від ситуації. Наприклад, якщо ви почули за собою швидкі кроки, варто з'ясувати наявність чи відсутність небезпеки. Якщо запідозрили неладне, різко змініть траєкторію руху. Нападник може відмовитися від своїх намірів, якщо дії обраної ним жертви будуть для нього неочікуваними.
Тренерка провела з журналістками практичне заняття, під час якого продемонструвала кілька прийомів самозахисту. Вона також порадила їм бути впевненими, швидко аналізувати небезпечну ситуацію, шукати варіанти виходу з неї і не втрачати надії на порятунок.