«Бельгійці підтримують нашу боротьбу за перемогу», - каже Микола Єременко

09:01 27.09.2024

Минув рік від створення при Запорізькому ЦЖС групи позаштатних зарубіжних кореспондентів, до якої увійшли наші колеги, що змушені були через війну виїхати до країн Європи та Америки. Деякі з них створили власні Інтернет та радіо ресурси, інші ж активно дописують на наші сайти, що дає їм можливість залишатись у професії, займатися улюбленою справою. Ми ж натомість надсилаємо їм дописи та відео-аудіо сюжети про нашу інформаційну боротьбу з ворогом, героїзм воїнів, про життя на прифронтових територіях. І вони, розповсюджуючи ці матеріали у країнах свого перебування. Тож пропонуємо вашій увазі допис редактора чернігівської газети «Нива» Миколи Єременка, який зараз мешкає у Бельгії, в місті Мехелен.

- Це невелике бельгійське містечко прийняло під тимчасовий захист понад дві тисячі українців, які приїхали сюди, втікаючи від війни і окупації. І слід зазначити, що всі ми з першого дня відчули тут підтримку і доброзичливе ставлення містян. Ми стали повноправною частиною української громади міста. І всі разом розповідаємо бельгійцям про тепло нашої рідної землі України і про велику біду, яку вона зараз долає у важкій боротьбі з російськими загарбниками. Бо для всіх нас важливо, щоб Європа не втомилася від нашої війни, адже насправді це не тільки українська біда. Це загроза для всього Євросоюзу. І бельгійці це розуміють, підтримуючи Україну в боротьбі за перемогу. Пишаємося, що в тому є і наш невеличкий внесок. Ось і нещодавно, на великому культурному фестивалі Cultuur splash, який проводився у Мехелені, наша українська громада представила в рамках проєкту «Verbonden Stad» («Об‘єднане місто») свої мистецькі роботи. Виставка була розгорнута у соціально-культурному центрі “mARTa”. Тут же проходила міська дискусія про об'єднання та зв'язок багатонаціональної громади міста, до якої ми теж активно долучилися. Наші розповіді про Україну схвилювали учасників до глибини душі, вони висловили нам свою щиру підтримку.
А мистецькі роботи членів креативної групи української громади Марини Романюк, Дарини Денисенко та Єсенії Чен, створені за допомогою групи підтримки, були дуже високо оцінені присутніми та організаторами проєкту, представниками місцевої влади. - Це – чудова розповідь про красу та традиції України, про тепло рідного краю та безмежну тугу за ним. Вони просякнуті любов’ю і вірою в перемогу, у щасливе повернення до своїх домівок. Це те, що єднає наші країни, і місто Мехелен, його багатонаціональне населення. Ми розуміємо і щиро підтримуємо вас, - одностайно відзначали на дискусії члени оргкомітету фестивалю. - Хочу додати, що це лише один з наших багаточисленних заходів. В Мехелені розпочала свою роботу створена нами недільна українська школа, в якій я викладаю історію України, бо ж окрім журналістського посвідчення маю ще й ступінь кандидата історичних наук. Про цю роботу я розповім згодом. Водночас, як журналіст, розпочав підготовку циклу розповідей про видатних українців, з якими маю намір знайомити слухачів школи, а також публікувати ці матеріали у соцмережах та на сайтах запорізької спілки. Микола Єременко Фото автора