Фестиваль думок 2024: нам треба навчитися домовлятися

21:12 01.10.2024

У Києві, у Національному заповіднику «Софія Київська», громадська подія «Фестиваль думок» зібрала небайдужих до долі України громадян. Цьогоріч фестиваль відвідали близько 600 учасників і учасниць

Фестиваль уже в восьме організував БФ «Схід SOS». Нинішній захід волонтерів підтримали естонська організація «MTÜ Mondo» за фінансової підтримки European Union in Ukraine та Estonian Embassy in Kyiv. Нагадаємо, що Фестиваль думок започатковано як платформу для обговорення соціально важливих питань, кожен учасник може долучитися до дискусій і отримати якісний зворотний зв'язок. Захід був сповнений емоціями, змістовними дискусіями, знайомствами та пошуком відповідей на важливі питання. У 12 дискусіях брали участь 50 спікерів і спікерок

Які дискусії відбулися на майданчиках фестивалю 10 років війни. Як не зневіритися? Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки? Демобілізація (не) можлива? Меморіалізація війни: як зберегти памʼять про кожного і кожну? Чи у всьому винна російська дезінформація? Аналізуємо інфопростір. Український Схід. Чи достатньо ми знаємо про Донеччину і Луганщину? «Невидимі люди» прифронту. Між небезпекою та невизначеністю: чому евакуйовані приймають рішення про повернення на ТОТ і в зону бойових дій. Повернути своїх: шлях українських дітей додому. Освіта в умовах війни. Діти і молодь ТОТ – важлива частина майбутнього України. Заборона УПЦ МП: питання національної безпеки чи релігійної свободи?

Учасники дискусій обговорювали проблеми емоційно і категорично. Представники громадськості, які брали слово із залу, безапеляційно висловлювали свою точку зору, конкретизували свою позицію з того чи іншого питання. Один із спікерів дискусійної панелі «Демобілізація (не) можлива?» Масі-Мустафа Найєм — український адвокат, засновник юридичної компанії «Міллер», ветеран ЗСУ, громадський діяч, правозахисник закликав учасників обговорення цієї болючої теми навчитися домовлятися. Він зазначив, що на тлі рашистської агресії сьогодні край важливо зберегти єдність і стійкість. Разом з тим, учасники «Фестивалю думок» відзначили: відверта розмова потрібна для вирішення багатьох наболілих питань.
Також в рамках фестивалю пройшли гра «Нота Єнота», показ фільму «Синдром Гамлета» та низка інших активностей, в тому числі і для дітей.