17:02 31.01.2024
Це містечко із європейською архітектурою, затишними вуличками, охайними скверами нічим не відрізняється від середньо статистичного європейського міста. Нічого дивного! До кордону з європейськими державами звідси – один крок. Найближчий від Івано-Франківська — 180 км — кордон з Румунією. І врешті, Україна – це Європа! Завдяки Харківському прес-клубу журналісти локальних видань з різних куточків нашої країни, а серед них і авторка цих рядків, у вельми атмосферному місті Івано-Франківськ зробили чимало відкриттів і знахідок, які не тільки приємно здивували, але й надихнули, а отже гідні того, щоб інформацією про них поділитися із широкою аудиторією, адже і у нашому Запорізькому краю котресь із них цілком доцільно втілити. .
Матеріал підготовлено в рамках проєкту «Громади Івано-Франківщини в умовах воєнного стану. Виклики та вікна можливостей», мета якого обмін досвідом, ідеями та співпраця між громадами в умовах нестабільності та конфліктів.
Історичне серце: Ратуша і площа Ринок Ратуша у Франківську – збудована в 1935 році, і єдина в Україні, виконана в стилі конструктивізму. Її висота – 49,5 метрів.
Сакральний простір: храми й крипта Площа Шептицького – духовний центр Івано-Франківська. Площу, на якій знаходиться пам’ятник митрополиту Андрею Шептицькому та ротонда Божої Матері та діючий архикатедральний собор Святого воскресіння УГКЦ та колегіальний костел Пресвятої Діви Марії. Недалеко від колегіати та катедри знаходиться вірменська церква.
Мистецька територія: бастіон із галереєю Фортечна галерея «Бастіон» у Франківську – це частина справжніх укріплень давнього Станиславова. Дата надання місту-фортеці Магдебурзького права, а це 1662 рік, сьогодні вважається датою заснування Івано-Франківська.
Атмосферний променад: «Стометрівка» Щоби відчути місто, треба конче пройтися «Стометрівкою», або ж «Соткою». На «стометрівці» художники розгортають вернісажі і малюють портрети. Музиканти грають класику і рок, виконують джаз і попсу.
Територія таємниць: Палац Потоцьких Палац Потоцьких – найменше досліджена й найбільш загадкова історична памятка Станиславова-Франківська. Це був осередок роду польського коронного гетьмана, засновника міста. Споруджений 1672-1682 роках палац відвідували король Речі Посполитої Ян III Собеський, трансильванський князь Ференц II Ракоці.
Міський парк Улюблене місце відпочинку франківців – міський парк імені Тараса Шевченка, що лежить між вулицями Гетьмана Мазепи та Чорновола. З парку через вулицю Мазепи виходимо до великого міського озера.