«Екокоаліція» пропонує вельми ефективний план боротьби із карантинними рослинами у Запоріжжі. Зокрема, мова про те, щоб знищувати амброзію радикальними методами ще до появи насіння (до середини серпня) впродовж 10- ти років поспіль, поки не проросте більшість насіння, яке ще залишається в грунті.
Кошти на цю боротьбу, за словами екоактивісти, передбачають у міському бюджеті щороку. Влада повідомляє про мільйонні видатки на боротьбу з амброзією і не звітує про результати, які можна перевірити. Тож який зиск громаді від такої витрати коштів? Звіти про кількість пилку амброзії чи кількість захворювань на алергічні хвороби не є об'єктивними, бо кількість пилку залежить, зокрема, від напряму вітру і погодних умов, а кількість захворювань на алергічні хвороби залежить не лише від інтесивності цвітіння амброзії.
– Громадськість хоче взяти на себе контроль за ефективністю використання бюджетних коштів на боротьбу з амброзією, - зазначає Микола Ралик. - Ми нанесемо на карту всі ці території і в середині серпня, саме перед цвітінням амброзії, проконтролюємо, які території реально очищені. Тоді й покажемо громаді результат. І це може стати тією точкою опори, завдяки якій ми зможемо зрушити проблему амброзії.
Амброзія полинолиста однорічна рослина і поширюється лише насінням, отже важливо її знищити до того, як вона сформує насіння. В Запоріжжі, це кінець серпня. Тому активісти вимагають від міської влади щорічного звітування перед громадою до 15 серпня про кількість територій в місті, де амброзія на середину серпня знищена радикальними методами.
-За всі роки, що ми боремося у Запоріжжі із амброзією, НІ РАЗУ влада не прозвітувала про загальну площу територій, на яких її знищено. А це єдиний об'єктивний маркер ефективності витрачання на це бюджетних ресурсів, - зауважив Микола Ралик. - На нещодавній зустрічі із керівництвом міста обговорили цю ситуацію. Запропонував нинішнього року до середини серпня показати громаді карту міста, де амброзію знищено, а ми, громада, допоможемо владі контролем, щоб на цій карті була лише правдива інформація. Сподіваюсь, нарешті це стане початком системного очищення міста від амброзії.