Знаю з повідомлень ЗМІ, як гарно рекламують себе такі псевдофонди. Дають кілька хлібин чи пачку крупи людям із прифронтової зони й змушують їх перед телекамерою говорити, який отой олігарх добрий, як він гарно їм допомагає. Батько рідний та й годі!..
Тому в залі, де проводилася конференція, присвячена 20-річчю Благодійного фонду «Єдність» за майбутнє», очікував чимало підтверджень моїм думкам. Зізнаюсь одразу, що вийшло все навпаки. Особливо, коли подивився відеоролики, прокручені співробітницею цього фонду Оксаною Дроздовською. Як з’ясувалося, «Єдність» за майбутнє» з самого початку діяльності надавала і продовжує надавати допомогу дітям з фізичними вадами, лікарням, санаторіям та іншим закладам, де їх лікують. А з 2014 року, коли рашисти пішли війною на нашу землю, опікуються і внутрішньо переміщеними особами. Причому, разом із центрами зайнятості підшукують для них роботу, допомагають здобути нову професію, налагодити побут. Уявіть собі людину, яка тікала від окупантів і залишила вдома все, навіть документи. Приїхала в Запоріжжя й не має навіть сотні гривень на сніданок. І тоді турботу про таких людей беруть на себе члени Благодійного фонду.
Тамара Огородова як депутат Запорізької міської ради побувала на початку 2000-х у Сполучених Штатах Америки. Там їй показали роботу подібного фонду, яка дуже вразила депутатку. І вона тоді поставила собі питання: «Невже в Україні не можна створити благодійний фонд, котрий підтримував би людей у скруті, допоміг би їм стати на ноги?» Її ініціативу підтримав тодішній міський голова Олександр Поляк. Тамара Миколаївна зібрала фахівців, ініціативних, діяльних людей, яким хотілося робити добрі справи. І створили вони Благодійний фонд «Єдність» за майбутнє».
Конференція мала назву «Досвід співпраці благодійного фонду з громадськими організаціями, місцевим самоврядуванням та ЗМІ». Якраз керівники місцевих громад чи не найбільше дякували фонду за допомогу у вирішенні багатьох проблем, на які чиновники обласних чи міських органів влади просто не звертали уваги. Хоча насправді Благодійний фонд допомагає їм виконувати прямі посадові обов’язки.
Про це сказав, подякувавши фонду, секретар запорізької міськради Анатолій Куртєв:
- За час своєї роботи фонд став потужною організацією, яка діє у 17-ти областях України. Одна із засновників і директор фонду Тамара Огородова - людина з великим досвідом, котра все своє життя прожила у Запоріжжі, працюючи на благо людей. З початком повномасштабного вторгнення Тамара Миколаївна залишилася у рідному місті та підтримує військових, переселенців і містян, які опинились у скруті. Дякую всім співпрацівникам фонду.
А ще за час діяльності Благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» надав допомогу людям на суму понад 180 мільйонів гривень.
Відкрив сторінку цього фонду в Інтернеті, читаю: «Запорізький благодійний фонд “Єдність” за майбутнє” надає багатоцільову грошову допомогу для осіб, які постраждали від війни та проживають у наступних областях: Запорізька, Донецька, Харківська за підтримки Гуманітарного фонду для України.
За багатоцільовою грошовою допомогою можуть звернутися внутрішньо переміщені особи, місцеві жителі та особи, які повернулися додому та належать до наступних вразливих категорій населення:
1) члени сім’ї були травмовані або поранені внаслідок бойових дій – для цивільних;
2) внаслідок бойових дій повністю втратили житло;
3) житло зазнало часткового руйнування і потребує ремонту;
4) одинока мати/батько з неповнолітніми дітьми;
5) в сім’ї є люди з інвалідністю або онкохворі, які потребують дороговартісного лікування;
6) втратив(ла) роботу і залишив(ла)ся без коштів для існування;
7) був(ла) вимушений(а) виїхати з місця проживання внаслідок бойових дій та не має можливості повернутися додому через те, що ця територія окупована або на ній зараз ведуться активні бойові дії та повністю зруйноване житло;
8) малозабезпечені сім’ї працездатного віку.
Враховуючи те, що ми можемо допомогти обмеженій кількості осіб, пріоритет буде надаватися:
домогосподарства, члени яких зараз не мають доходу через те, що втратили роботу, на даний момент є безробітними та зареєстровані в центрах зайнятості;
домогосподарства з дітьми (одне або двоє дітей). Дитиною вважається особа віком до 18 років, яка проживає разом із батьками або одним із батьків;
одинокі жінки та чоловіки, які належать до вразливих груп населення;
домогосподарства з вагітними жінками, які втратили джерело доходу;
домогосподарства з дітьми з інвалідністю або дорослими з інвалідністю».
Там же пояснюється, як звернутися до фонду за допомогою. Є й телефон гарячої лінії.
Тепер для порівняння можете, шановний читачу, заглянути на сайти псевдоблагодійників, олігархів, які мають на меті лише власне збагачення. Чомусь упевнений, що подібне там навряд чи знайдете.
На конференції Тамару Огородову й співробітників фонду вітали з 20-річним ювілеєм багато людей. Найбільше ж тих, хто співпрацює з «Єдністю» за майбутнє», кому фонд у тяжку хвилину допоміг стати на ноги. Адже працює не задля реклами чи піару.
Пилип ЮРИК
На знімку:
Тамару Огородову (ліворуч) вітає запорізька художниця Наталя Коробова