09:17 29.08.2023
Війна триває. До ракетних обстрілів у прифронтовому Запоріжжі вже звичні. Хоча, ви це серйозно? Хіба можна до цього – втрачених життів і руйнувань - звикнути?! От результат чергового прильоту – вщент знищені дитячий майданчик, церква, пошкоджені 15 багатоповерхівок, а це щонайменше 400 квартир, роздовбані торгівельні центри, освітні заклади, а найстрашніше - загиблі і постраждалі мирні люди…
ДСНС і правоохоронці особливу увагу сьогодні приділяють просвітницькій роботі щодо поводження із вибухонебезпечними або просто підозрілими предметами. Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів. Міни та інші вибухонебезпечні предмети можуть бути просто на вулицях, у покинутих будинках, на дитячих майданчиках, а також на полях, у лісах і лісосмугах, в паркових зонах, на узбіччях доріг, на узбережжях річок і водоймищ.
« Якщо ви виявили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет: не торкайтеся його — це дуже небезпечно. Негайно повідомте про це рятувальників чи поліцію за телефонами 101 чи 102, - говориться у пам’ятці для громадян.- Не підходьте до знахідки. Оптимально безпечна відстань — 500 метрів. Одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх можуть призвести до вибуху. В жодному разі не пересувайте, не розбирайте, та не нагрівайте небезпечну знахідку; не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета, доки не прибули фахівці. Категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці».
У Запоріжжі курси з надання першої медичної допомоги «Основи підтримки життя» проводить навчально-тренувальний центр Комунальної установи «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Запорізької обласної ради. Курси проводяться для немедичних працівників, професійні обов’язки яких пов’язані з наданням домедичної допомоги: співробітників установ та організацій, водіїв автотранспорту, працівників комунальних та інших громадських установ. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Також у Запоріжжі навчання з надання першої допомоги проводять комерційні та некомерційні організації: Запорізька обласна організація Товариства Червоного Хреста України Некомерційна організація «Загін Швидкого Реагування» Медичний центр ТОВ «Вітацентр»
Тож, що таке кровотеча, яка загрожує життю? ( інфографіка) 1. Кров, що виприскує з рани під тиском 2. Кров, що постійно витікає з рани 3. Калюжа крові, яка швидко збільшується 4. Одежа, просочена кров'ю 5. Часткова або повна ампутація
Візьміть будь-яку чисту тканину (сорочку, футболку, тощо) і закрийте рану. Якщо рана велика і глибока, спробуйте «заповнити» рану тканиною. Застосовуйте прямий тиск обома руками безпосередньо на рану, що є джерелом кровотечі. Натискайте якомога сильніше вагою всього тіла. Утримуйте тиск до прибуття медиків, або поки це безпечно для вас
Тампонуйте (заповніть) рану кровоспинною марлею (так званим, гемостатиком), звичайною марлею, або чистою тканиною, після чого здійсніть тиск обома руками. Ось як все потрібно робити покроково: вдягніть латексні рукавички, відкрийте одяг навколо рани, видаліть надлишки згустків крові, тампонуйте рану гемостатиком (бажано), звичайною марлею, або чистою тканиною Одразу здійсніть прямий тиск на рану обома руками .Натискайте якомога сильніше Утримуйте тиск до прибуття медиків.
До відома Якщо ваша оселя теж зазнала пошкоджень, звертайтеся на 15-80 (зі стаціонарних) та на (061) 787 15 80; (050) 414 15 80; (067) 656 15 80; (095) 220 41 11; (067) 220 41 12 (з мобільних).