16:21 30.12.2024
Чи повинні запоріжці належно шанувати тих, хто ціною власного життя береже нас від рашистської орди? Без обговорення – ТАК! Спільнота ЗОБОВ’ЯЗАНА взяти відповідальність за військового\у який\а повертається, так само, як наші захисники взяли відповідальність за спільноту, коли йшли на війну! Але чи так це на ділі? Чи здатні ми гідно віддячити своїм захисникам?
Відеозапис надав Віктор Головченко, голова Союзу ветеранів Афганістану міста Запоріжжя
Оприлюднено складові цієї політики. ЗДОРОВ’Я ВЕТЕРАНІВ. РЕАБІЛІТАЦІЯ. У кожній кластерній та надкластерній лікарні створюються реабілітаційні відділення та центри ментального здоров’я. Завдання для урядовців, для місцевої влади: у 25-му році амбулаторні реабілітаційні відділення мають бути в кожній громаді, де є лікувальний заклад. З наступного року запускається й додаткова оплата для сімейних лікарів за декларації, що укладені з ветеранами. Завершені підготовчі роботи для запуску ПРОГРАМИ ПОМІЧНИКА ВЕТЕРАНА. Ухвалені необхідні нормативні акти, виділені в бюджеті кошти, у наступному році заплановано навчити та оплатити працю 11 тисяч фахівців із супроводу ветеранів. МЕРЕЖА ВЕТЕРАНСЬКИХ ПРОСТОРІВ. У кожному районі нашої країни має бути такий простір.Щонайменше 80 нових ветеранських просторів будуть побудовані у громадах в наступному році. ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ. Одне з ключових питань – це свій дім. За цей рік за всіх складнощів майже 4,5 тисячі сімей ветеранів були забезпечені допомогою на придбання житла. І окремо діє наша програма особливої шани до Героїв України. 274 сім’ї Героїв забезпечені квартирами. ОСВІТНІ ПРОГРАМИ. 2200 ветеранів здобули в цьому році нову освіту в центрах професійно-технічної освіти. В наступному році продовжимо такі програми навчання. З першого січня нового року діятиме програма підтримки освіти для дітей ветеранів. І це дуже важливо.
Під час засідання Координаційної ради родин загиблих Захисників при Запорізькій ОДА обговорили важливі питання: У будинках, де проживають особи з інвалідністю, мають бути встановлені пандуси; Автомобілі «соціального таксі» обладнаємо для перевезення осіб з інвалідністю; Робимо важливі кроки для меморіалізації Героїв - затверджуємо маршрут почесного кортежу «Дорога пам’яті», щоб люди могли вшанувати подвиг героя; Важливою темою вшанування пам’яті загиблих захисників є піклування про їхні родини. На засіданні розглянули можливість безоплатного оздоровлення для дружин та дітей загиблих. Діти загиблих та померлих Героїв мають потреби в психологічній та фізичній реабілітації. Ми повинні забезпечити їх оздоровлення. Будемо робити це як власними силами, так й із залученням міжнародних партнерів, благодійних організацій.
Простір орієнтований на надання комплексних послуг у п’яти основних напрямках: • 1. Інформування – ветеранам і членам їхніх родин розкажуть про можливості отримання медичної, гуманітарної, правової та іншої допомоги. • 2. Консультування – фахівці допоможуть проаналізувати проблеми й знайти шляхи їх розвʼязання. • 3. Соціальний супровід – допомога у розвʼязанні питань у державних та приватних установах, а також психологічна підтримка. • 4. Перенаправлення – за потреби заявників скеровуватимуть до відповідних служб, зокрема Пенсійного фонду, медичних закладів чи центрів зайнятості. • 5. Психологічна допомога – індивідуальна робота з ветеранами та їхніми родинами, включно з членами сімей загиблих, щоб допомогти подолати складні життєві обставини.
Техніки стабілізації допомагають привести в норму нервову систему, сядьте напроти людини, говоріть їй, що треба робити та виконуйте разом з нею. ЗАЗЕМЛЕННЯ Зробити п'ять глибоких вдихів носом, а видихати ротом (можна злегка скласти губи так, ніби користуєтеся соломинкою). Покладіть обидві ступні рівно на підлогу. Поворушіть пальцями ніг. "Згорніть" і "розгорніть" пальці ніг кілька разів. Витратьте хвилинку, щоби помітити відчуття в ногах. Кілька разів тупніть ногами об землю чи підлогу. Зверніть увагу на відчуття в ногах, і ті відчуття, які з’являються, коли ви контактуєте з поверхнями, опускаючи ноги донизу. Стисніть руки в кулаки, а потім розслабте. Повторіть 10 разів. Притисніть долоні одна до одної. Натисніть на них сильніше і утримуйте цю позу 15 секунд. Зверніть увагу на відчуття напруги в руках. Жваво потріть долоні. Зверніть увагу на звук і відчуття тепла. Простягніть руки над головою, ніби намагаєтеся досягнути неба. Розтягуйтеся так 5 секунд. Опустіть руки і дайте їм розслабитися. Зробіть ще 5 глибоких вдохів-видихів і помітьте відчуття спокою у своєму тілі. ДИХАННЯ Зверніть увагу на дихання: вдих — через ніс, а видих — через рот. Покладіть руки на живіт. Спостерігате, як руки рухаються вгору і вниз, коли ти дихаєш. Спробуйте те, що називається "дихання по квадрату". Протягом 4 секунд вдих, затримка дихання на 4 секунди, протягом 4 секунд видих і знову затримка дихання на 4 секунди. Повторювати так слід, доки не стане легше, не відчуєте себе тут і зараз. 5-4-3-2-1 Використовуючи цю техніку, ви, за допомогою своїх органів чуття, цілеспрямовано звертаєте увагу на деталі свого оточення. Наприклад, звуки або фактуру предмета. Для цього, наприклад, попросіть людину назвать 5 предметів, які вона може побачити; потім — 4 речі, які може відчути (відчуття одягу на тілі, сонця на шкірі, відчуття доторків до стільця, вага, структура та інші характеристики предмета, який можна покласти на долоню); 3 звуки, які вона може почути (рух транспорту, спів пташок, цокання годинника); 2 речі, які можете відчути на запах (запахи в повітрі, парфумів чи олійок); 1 смак того, що можна скуштувати (цукерка, жувальна гумка, вода). КОНТРОЛЬОВАНЕ КОВТАННЯ Якщо є вода, попросіть людину зробити вдих, потім видих і зробити ковток води. І так повторити 21 раз або поки людина не заспокоїться. Запам'ятайте ці прості правила і техніки і ніколи не проходьте повз, адже в наші часі ми можемо спиратись лише одне на одного