Як вимушеним переселенцям знайти затишний прихисток на новому місці?
Чи стане Запоріжжя рідною домівкою для постраждалих від війни людей, які врятувались з територій, окупованих рашистами
Нагальні питання, що виникають під час влаштування внутрішньо переміщених осіб наразі залишаються актуальними у нашому обласному центрі.
З перших днів війни до Запоріжжя щоденно виїжджає велика кількість людей, які змушені покинути свої домівки та звичне життя через бойові дії. Саме тому швидко довелось створювати умови для тимчасового або постійного перебування великої кількостя осіб, надання соціальних послуг та гуманітарної допомоги. Наразі навантаження з обласного центру знімають представництва кожної території - велику частку роботи виконують районні гуманітарні хаби, а також центри допомоги мешканцям Маріуполя та Херсонської області. Продовжує функціонувати обласний гуманітарний хаб, активно працюють місцеві волонтерські центри. З початку війни через логістичні хаби пройшли сотні тисяч осіб.
Шукачів притулку, які залишились у Запоріжжі продовжують розміщувати у комунальних установах. Серед поселенців закладів обласного підпорядкування велика кількість дітей.
Окрім гуманітарної, грошової, медичної та соціальної підтримки люди потребують можливості повернутися до стабільного життя. У Запоріжжі вони мають облаштуватися все з нуля, і в першу чергу, йдеться про забезпечення їм надійного даху над головою.
Безпосередньо у Запоріжжі співіснують різні форми допомоги людям із забезпеченням житлом.
Так, в гуртожитку Запорізького державного медичного університету прихистили майже 450 переселенців. Окрім безоплатного житла, людям надали змогу отримувати і медичні послуги, зокрема, сходити на прийом до стоматолога, або терапевта, зробити кардіограму чи УЗД.
Також, ще навесні минулого року у Запоріжжі волонтери з організації "СВОІ" разом із Запорізьким обласним центром молоді облаштували шелтер для переселенців. Тут одночасно можуть жити 100 людей.