Обстановка довкола обласного центру Запорізького краю залишається напруженою, але контрольованою. Суттєвих змін на лінії фронту не відбулося. Противник проводить спроби просування у напрямку Запоріжжя, але успіху не має. ЗСУ, тероборона і Нацгвардія зупинили ворога на підступах і утримують на відстані кількох десятків кілометрів від межі міста.
На тимчасово зайнятих окупантом територіях Запорізької області, в місті Енергодар, на території військової частини Національної гвардії України російські окупанти продовжують утримання осіб із числа місцевих жителів. Їх підозрюють у організації проукраїнських акцій та підготовці диверсій проти загарбників. Співробітники федеральної служби безпеки російської федерації проводять допити із застосування методів психологічного та фізичного тиску. За наявною інформацією, в місті Токмак російськими окупантами 4 квітня планується проведення так званого референдуму. Зокрема, окупаційною адміністрацією вже проведено оповіщення місцевого населення про цей захід. Місто Мелітополь тимчасово контролюється військовими та росгвардією ворога. Противник продовжує розміщення серед житлових кварталів артилерійських систем, з яких здійснює обстріли у запорізькому напрямку.
Окупанти не полишають ідеї запровадити навчальний процес у закладах освіти за своїми стандартами та російською мовою . Освітянам, які погодилися викладати навчальні предмети, обіцяють грошову винагороду.
У Мелітополі озброєні військові вкрали трьох директорів шкіл і відвезли у невідомому напрямі. Викрали орки директорів шкіл: Анжеліну Коваленко – школа №4, Олену Галацан – школа №13, Людмилу Чугай – школа № 9. Усі директори шкіл Мелітополя написали заяви на звільнення, щоб не співпрацювати з окупантами, підтвердив міський голова Іван Федоров.
Медичний персонал лікарень Мелітополя, не витримуючи тиску та шантажу з боку окупаційної влади та військ, масово виїжджав.
«Близько 40-50% лікарського персоналу поїхало з міста Мелітополь», — повідомив міський голова Іван Федоров.
Зазначимо, що мелітопольський міський голова Іван Федоров відмовився співпрацювати із окупантами. Його було підступно викрадено і вивезено до окупованого Луганська , де піддавали тортурам. Але не зламали. Нагадаємо, російські військові увірвалися до палацу культури імені Шевченка в Мелітополі, де розташований виконавчий комітет міської ради, вивели мера на вулицю, посадили в машину та поїхали у невідомому напрямку.
Завдяки успішній спецоперації з обміну військовополоненими Івана Федорова вдалося визволити із полону. Наразі він у безпеці. Президент України Володимир Зеленський відмітив його високою державною нагородою- Орденом Мужності.
Еммануель Макрон прийняв у Єлисейському палаці Івана Федорова. Про свою зустріч він написав таке: «Важко уявити, що пережив викрадений російською армією мер Мелітополя. Тепер він на волі, і ми почули його розповідь. Він приголомшує. Я висловив йому і депутатам Верховної Ради, які приїхали з ним, наше захоплення і підтримку. Пліч-о-пліч з Україною, рішуче і до кінця!». Іван Федоров зустрічався із Макроном у складі української делегації.
Іван Федоров – не єдина жертва рашистів. Під їх прицілом перебувають й інші керівники органів місцевого самоврядування та журналісти. Терор проти журналістів окупанти розв’язали у Мелітополі, Токмаку. У Розівці викрали молоду журналістку Ірину Дубченко і вивезли її до Донецька.Ірина жила у Запоріжжі і працювала на декілька інформаційних ресурсів, але змушена була переїхати до Розівки доглядати свою хвору бабусю. Окупантам її здали місцеві колаборанти. Колеги доклали всіх зусиль, щоб її
повернули до 3-річної донечки.