Завжди майте готівку, адже атака на банківські системи також може спричинити збій. Сума залежить від ваших потреб та планів.
Радіо на батарейках допоможе бути в курсі подій та слідкувати за новинами.
Дротові телефони. Це забутий спосіб звʼязку, але у випадку колапсу може бути помічним.
SMS можна відправити з сайту мобільного оператора. Можливо, ця інформація також допоможе вам повідомити про себе.
Не забувайте мати записані мобільні і стаціонарні номери телефонів у звичайному блокноті, бо у випадку відсутності інтернету і живлення, навіть при наявності стаціонарного телефону ви не зможете нікуди подзвонити, якщо не знаєте номерів.
Це саме стосується і необхідних для вас адрес. Запишіть їх у ваш записник.
Побудуйте і проговорить стратегію звʼязку і зустрічей з рідними, наприклад, хто до кого йде чи їде та через який проміжок часу. Особливо це стосується дітей. Вони мають знати маршрут, куди їм треба дістатися у разі чогось, мають мати простенький план в голові на випадок різних ситуацій.
Як варіант, під час тривалого блекауту можна вирушити в дорогу і просто доїхати до місця, де вже буде ловити зв'язок. Для цього бажано наперед потурбуватись про бензин. Пам’ятайте, що під час війни ваша машина завжди повинна бути заправлена не менш ніж на половину бака.
Пам’ятаймо про пункти незламності, які продовжують працювати, і до яких ви можете звернутися. Освіжіть в пам’яті карту найближчих пунктів, а краще наперед пройдіться і перевірте, чи всі послуги лишилися в силі з минулорічних блекаутів.