Розробники повідомляють, що ця програма моніторить частоти ворожої авіації флоту та попереджає українців про обстріли, до того ж здатна замінити потужні радіолокаційні комплекси.
Один із розробників студент київської політехніки Артем Левковський розповів, що бот підключений до серверів з радіоприймачами. Якщо нейромережа фіксує щось нетипове, несхоже на «білий» шум, то бот приймає сигнал і здійснює розсилку для підписників.
Згідно із запропонованим функціоналом, безкоштовно можна отримувати актуальну карту тривог. Більшість інформаційних послуг – повідомити про рівень радіаційного тла чи про блискавки, аби люди не лякались, переплутавши з прильотом, – або платні, або умовно безкоштовні.
На початку це була винятково волонтерська ініціатива, - кажуть розробники. – Проте з’явились технічні обмеження, в які потрібно фінансово вкладатись, приміром, засобом платної підписки.
У пошуках каналів достовірної інформації, наприклад, натрапила на t.me/kpszsu Повітряних Сил ЗС України. Думаю, точніше за них ніхто не повідомить про ймовірність прильоту.
Звісно, в чат-боті «Український єнот» є багато чого цікавого і навіть корисного, але все ж таки застосунки від державних установ, запроваджені з початку повномасштабного вторгнення, вже обкатані і перевірені часом. Тому переважна більшість громадян сьогодні довіряють тільки офіційним джерелам.
Наталія Нестеренко