Як зазначила модераторка, від початку широкомасштабного вторгнення 3,5 тисячі українців повернулися з російського полону. Точна кількість цивільних і військових, яких продовжує утримувати Росія, невідома: офіційні джерела містять різні цифри, але йдеться про десятки тисяч осіб. Серед них - щонайменше 30 журналістів. Тема полонених є чутливою для суспільства та складною для медійників.
Під час воркшопу учасники дізналися, яку термінологію варто використовувати, у чому відмінність норм українського законодавства та міжнародного права, які джерела інформації використовувати під час підготовки матеріалів. Також було приділимо увагу етичним засадам висвітлення цієї складної теми. Чи завжди потрібно отримувати згоду на поширення інформації про полонених? Які деталі можуть нашкодити? Як проводити інтервʼю з тими, хто звільнився з полону? Як говорити з рідними і близькими?
Як зазначила співкоординаторка Запорізького Центру журналістської солідарності Валентина Манжура, тема ця дійсно дуже важлива і вразлива.
- Адже саме у нас найбільше полонених журналістів, - 5 медійників з Мелітополя утримують російські загарбники в неволі. І про їх долю ми знаємо дуже мало. Ми пишемо про них, дотримуючись, звичайно всіх правил, щоб не нашкодити, не наразити на небезпеку, ми боремося за їх звільнення. Наші зусилля підтримує Національна спілка і міжнародні журналістські організації. Захоплені в полон колеги знають про це, підтримка додає їм сил. Ми віримо, що вдасться звільнити їх живими і повернути в Україну, - зазначила вона.