00:33 05.12.2024
На прифронтових територіях у Запорізькій області місцеві громади продовжують працювати на забезпечення власних потреб, надають підтримку воїнам-захисникам України та формують плани відбудови. Чи укріпила територіальні спільноти і чи посилила їх стійкість і здатність вистояти в умовах довготривалої війни із російським агресором можливість самостійно ухвалювати і втілювати у життя рішення стосовно власних нагальних питань?
Енергетична незалежність у Запорізькій області: забезпечено альтернативні джерела електроенергії: 15 блочно-модульних котелень від USAID для запорізьких закладів охорони здоров'я. 14 когенераційних установок від уряду Нідерландів, UNICEF і ПРООН загальною потужністю 29 МВт для Концерну «Міські теплові мережі». 9 твердопаливних котелень від USAID для обʼєктів критичної інфраструктури. 4 когенераційні установки від USAID для об’єктів Національного університету «Запорізька політехніка». Потужні генератори для Дніпровських водопровідних станцій. Резервні генератори для першочергових об’єктів тепло і водопостачання, водовідведення та соціальної сфери. Резервні генератори для дахових котелень ОСББ. Дрова, пеллети або кошти на закупівлю палива від донорів для 30 тисяч родин з прифронтових територій Запорізької області.
Держбюджет -2025 на укріплення деокупованих та прифронтових громад Для підтримки деокупованих та прифронтових громад у проєкті Державного бюджету на 2025 рік передбачено перерозподіл 14,9 млрд гривень реверсної дотації. Також держава виділить 37,5 млрд грн для громад, які постраждали від російської військової агресії. Про це повідомив Віцепрем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба. Це дозволить забезпечувати життєдіяльність міст та сіл, що знаходяться поблизу лінії фронту, у найважчих умовах війни. Крім того, держава додатково виділяє 37,5 млрд грн для громад, що потерпають від збройної агресії рф. Завдяки цим коштам території зможуть відновлювати зруйноване ворогом та продовжувати розвиватись.